Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina e madhe, mposhtë kampionin e Norvegjisë

Prishtina e madhe, mposhtë kampionin e Norvegjisë


5 August, 2021 @22:05

Kampionja e Superligës së Kosovës, Prishtina, arriti një fitore shumë të rëndësishme ndaj skuadrës Bodo/Glimt.

Përkundër se norvegjezët ishin favoritë shumë të mëdhejë në krahasim me Prishtinën që kishte koeficient 9 për fitore, bardhekaltërit me lojë të mirë, arritën të befasojnë norvegjezët duke shënuar fitore në Fadil Vokrri me rezultat 2-1.

Që në minutën e 11, Prishtina pësoi gol nga lojtari Patrick Berg, derisa rezultatin e barazoi Oto John në minutën e 44’.

Në minutën e 82’, lojtari i Bodo/Glimt shënoi një autogol dhe me rezultat 2-1 në favor të Prishtinës përfundoi ndeshja e parë kualifikuese të rrethit të tretë në Conference League.

Prishtina me këtë fitore është shumë afër kualifikimit, derisa ndeshja e dytë do të luhet më 12 gusht.


 
Të gjitha lajmet nga Conference League