Të gjitha lajmet

PRISHTINË

Prishtina rikthen Constantinidesin

Prishtina rikthen Constantinidesin

5 March, 2020 @23:41

Trajneri i parë qipriot në Superligë të Kosovës, Antonis Constantinides, po i rikthehet Superligës.

Constantinides para pak çastesh është zyrtarizuar si trajner i ri i kampionit aktual të Kosovës në basketboll, Prishtina, pasi që ka pranuar të drejtojë skuadrën bardhekaltër nga kryeqyteti deri në fund të këtij stinori.

Qiprioti 45 vjeç ka fituar me Prishtinën Superligën, Kupën e Kosovës dhe titullin e BIBL në vitin 2016, derisa drejtonte skuadrën dhe tash do të kërkojë mbrojtjen e titullit - pasi që ky është trofeu i vetëm i mundshëm që i ka mbetur prishtinasve për të fituar në këtë stinor.

Prishtina deri tash u drejtua nga trajneri slloven Teo Zajc, që dha dorëheqje nga ekipi pas disfatave të njëpasnjëshme, nga Final 8 e Kupës prej Yllit dhe në Superligë nga Bashkimi në xhiron e shkuar.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga