Të gjitha lajmet

PRIZREN

Prizreni liron të huajt, sygjeron përfundimin e stinorit

Prizreni liron të huajt, sygjeron përfundimin e stinorit

16 March, 2020 @18:15

Skuadra e Prizrenit ka liruar sot të huajt e skuadrës për shkak të situatës së krijuar nga pandemia coronavirus, ndërsa ka sygjeruar FBK-në që kampionati të mos përfundojë tash, por të vazhdojë kurdo që krijohen kushtet.

“I falenderojmë lojtarët Keenan Warren, Dareial Franklin, Andre Woford, Marcus Myers dhe Ty Nichols, me të cilët pritet të renovojmë edhe për një edicion,” ka bërë të ditur skuadra në njoftimin e botuar sot.

KB Prizreni gjithashtu ka propozuar që të vazhdohet stinori kur të krijohen rrethanat, ose pa prezencë publik, me kontrollë të lojtarëve nga mjekët, dezinfektim palestrash, ashtu që të mos hidhen poshtë investimet e klubeve - duke qëndruar pro vazhdimit të stinorit, pa rrezikuar shëndetin e sportistëve dhe njerëzve rreth klubeve.

KB Prizreni është skuadra e tretë e Superligës që ka bërë të ditur se ka liruar të huajt për këtë stinor pas Rahovecit dhe Bashkimit.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga