Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FEDERATA

Pezullohet basketbolli te gjeneratat e reja

Pezullohet basketbolli te gjeneratat e reja


Teksti: FBK

13 March, 2020 @14:58

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) me propozim të Komesarit të Garave të FBK-së, konform Statutit dhe Rregullores së Garave të FBK-së ka marr vendim që të pezullohen të gjitha garat e basketbollit tek gjeneratat e reja (11 liga), prej U12 deri në U18 (në të dyja konkurrencat) përderisa të ketë pezullim të mësimit, vendim ky i marr tashmë nga Qeveria e Republikës së Kosovës.

I njëjti vendim duhet ti inkurajojë të gjitha klubet e gjeneratave të reja dhe shkollat e basketbollit, prindërit dhe fëmijët për të pezulluar veprimtarinë e tyre deri në një vendim tjetër.

Një vendim i tillë i FBK-së ka qenë i detyrueshëm për shkak të frikës nga koronavirusi Covid-19, që tashmë është përhapur edhe në vendet tona fqinje.

Ky vendim hyn në fuqi sot dhe mbetet si i tillë deri në një vendim të ri të Bordit të FBK-së.


VENDIMI I FUNDIT

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

Balkan League

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

12/03/20 @ 23:18

DRITA - BOREA

Fitorja e parë e Dritës në 2020

FBK Liga e Parë

Fitorja e parë e Dritës në 2020

12/03/20 @ 22:18

PRISHTINA E RE - NEW BASKET

E 4-ta rresht për Prishtinën e Re

FBK Liga e Parë

E 4-ta rresht për Prishtinën e Re

12/03/20 @ 12:23

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

Euroleague/International

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12/03/20 @ 12:20

MH PRISHTINA - ISTOGU

Mbrojtja më e dobët por në pozitën e tretë!

FBK Liga e Parë

Mbrojtja më e dobët por në pozitën e tretë!

12/03/20 @ 12:16

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

NBA

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12/03/20 @ 12:04

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

Euroleague

Euroliga ndërpren aktivitetet

12/03/20 @ 11:51

VRESHTARËT

Qendra Josip Mikulic zyrtarizohet te Rahoveci

FBK Superliga/Transfere

Qendra Josip Mikulic zyrtarizohet te Rahoveci

12/03/20 @ 00:25

NË DITËN E FUNDIT TË AFATIT KALIMTAR

Robert Cartwright përforcimi i fundit i huaj i Pejës

FBK Superliga/Transfere

Robert Cartwright përforcimi i fundit i huaj i Pejës

11/03/20 @ 23:55

BUJAR LOCI KTHEHET TE VRESHTARËT

Largohet Ilievski, Rahoveci rikthen ish-trajnerin

FBK Superliga/Transfere

Largohet Ilievski, Rahoveci rikthen ish-trajnerin

11/03/20 @ 18:50

GOLDEN EAGLE YLLI

I huaji i parë te kampioni aktual

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë te kampioni aktual

06/07/21 @ 13:01

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

BASHKIMI

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

FBK Superliga

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

01/07/21 @ 17:18

TREPÇA

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

01/07/21 @ 16:35

TREPÇA

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

29/06/21 @ 11:50

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

FBK Superliga/International/Transfere

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

28/06/21 @ 15:55

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

28/06/21 @ 14:58


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga