Të gjitha lajmet

VENDIMI I FUNDIT

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ E. Shkuliqi

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

12 March, 2020 @23:18

Vendimi i fundit i BIBL pas shfaqjes së paandemisë Coronavirus, covid - 19, është që ndeshja Vllaznia - Ibri, të mos zhvillohet fare dhe të shkohet në Final Four të BIBL 19/20 menjëherë.

Ky vendim erdhi pasi që Qeveria e Shqipërisë ndërpreu të gjitha aktivitetet sportive në vend, deri në një datë të pacaktuar.

E për këtë, tabela aktuale është kështu:

1. Akademik Bultex
2. Peja
3. Ibri
4. Vllaznia

Me këtë BIBL ka këto opcione:

Të shkohet në Final Four sipas datave të para të caktuara: 21 mars dhe 1 prill.

Në rast se situata përkeqësohet, atëherë të shtyhet për datat 7 dhe 8 prill 2020.

Ose 14 dhe 15 prill 2020.

BIBL tash e tutje ndjek Vendimet e shteteve përkatëse për shkak të pandemisë dhe do të veprojë pas saj, është thënë ndër të tjera në njoftimin e kësaj lige.

Final Four i BIBL këtë stinor do të zhvillohet në Pejë, në Karagaç, për herë të parë në histori të saj.

5 GRUPE, 18 PJESEMARRES

Teodo i bashkohet BIBL

Pamje nga arkivi gjatë duelit Bashkimi-Teodo/ TOPSPORTI/ A. P.

10 October, 2020 @21:58

Skuadra nga Mali i Zi, Teodo, është skuadra e fundit për këtë stinor që i është bashkuar ligës ballkanike në…

EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

2 October, 2020 @16:45

Pas njoftimit të sotëm për shtimin e tërë ligës izraelite në BIBL, skuadrat pjesëmarrëse gjithnjë e më shumë po…

SHTOHEN PJESEMARRESIT

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

2 October, 2020 @16:00

Numri i ekipeve basketbollistike nga Izraeli ka befasuar Ligën Ballkanike të basketbollit, pasi që menjëherë kanë aplikuar për pjesëmarrje dhe…

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16 September, 2020 @20:23

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi basketbollistik Peja ka njoftuar që kryetari Art Gashi ka dhënë dorëheqje nga…

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

Të gjitha lajmet nga Balkan League