Të gjitha lajmet

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv në Coronavirus.

Skuadra ka marrë masat e karantinizimit të të gjithë ekipit, sipas ligjit, ndërsa nuk ka bërë të ditur emrin e lojtarit.

Mediat ndërkaq, kanë bërë të ditur se basketbollisti i infektuar është amerikani Trey Thompkins.

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

FENERBAHÇE - REAL MADRID

Reali shpartallon Fenerbahçen në Stamboll

Foto: euroleague.net

20 February, 2020 @21:46

Skuadra mbretërore Real Madrid, shkatërroi Fenerbahçen si mysafir me rezultat 65-94 në Stamboll. Që nga çereku i parë basketbollistët…

BARCELONA - ZENIT

Barcelona mposht thellë Zenitin

Foto: euroleague.net

30 January, 2020 @23:10

Katalunasit me lehtësi kanë mposhtur Zenitin me rezultat 90:72. Vendasit në pjesën e parë e krijuan një epërsi prej…

Të gjitha lajmet nga Euroleague