Të gjitha lajmet

PLANET E RIFILLIMIT

“Projekti Restart” gati në PremierLigë

“Projekti Restart” gati në PremierLigë

27 April, 2020 @22:11

Planet për të vazhduar kampionatin e ndërprerë në Premier Ligë të Anglisë kanë marrë emrin Projekti Restart, bën të ditur BBC Sport.

Arsenal, Brighton dhe West Ham kanë hapur qendrat stërvitore për lojtarët që të nisin përgatitjet individuale të hënën.

Liga shpreson që të nis më 8 qershor dhe të përfundojë stinorin 19/20 në korrik, ashtu që të jetë në përputhje të plotë me planet e UEFA-së për garat evropiane.

Stërvitjet ekipore pritet të nisin më 18 maj. Ekipet nga PremierLiga do të takohen të premten për të diskutuar të gjitha mundësitë për vazhdim të stinorit.

“Personalisht kam qenë në bisedime me Premier Ligën për të parë opcionet e vazhdimit të stinorit, për t’ia dhënë përkrahjen e duhur komunitetit futbollistik,” ka thënë Oliver Dowden, ministër i Kulturës në parlament gjatë pyetjeve për Deparatamentin Digjital, Kulturor, Medial dhe të Sportit.

“Natyrisht të gjitha këto do të duhet të jenë në pajtim me rregullat dhe respektimin e udhëzimeve për mbrojtje të shëndetit,” ka shtuar ai.

MEDIA TALK

Kean party, Everton e lë pa rrogë

26 April, 2020 @19:13

Skuadra e kaltër nga Liverpooli, Everton, është duke përgatitur dënimin për lojtarin e saj italian, Moise Kean. Kean, është…

LE SPORT

Klopp flet me babain e Mbappes

26 April, 2020 @18:38

Lajme interesante nga Franca, derisa pandemia dhe karantina po vazhdon ende në sport dhe çdokund tjetër. Së fundi, super…

MEDIA TALK

Vetëm 2 klube në Premiership marrin ndihmën e qeverisë

25 April, 2020 @17:28

Klubit që po i kanoset rënia nga Premier Liga, Norwich City, pritet t’i kushtojë pandemia rreth 35 milionë euro të…

MEDIA TALK

Vazhdon me Giroud-në, synon Aubameyangun

25 April, 2020 @0:16

Sulmuesi i reprezentacionit të Francës, Olivier Giroud, që kishte ardhur nga Arsenal te Chelsea, bëhet e ditur se është pajtuar…

MEDIA TALK

2W - kombinimi i ri Liverpoolit

24 April, 2020 @18:21

Mediat angleze sot kanë nxjerrë spekulime të reja sa i përket opcioneve të transferimeve për liderin e Premier Ligës, Liverpool.…

Të gjitha lajmet nga Premier League