Të gjitha lajmet

BALLKANI

Puna shpërblehet, treshja e Ballkanit ftohet nga Challandes

Puna shpërblehet, treshja e Ballkanit ftohet nga Challandes

24 December, 2019 @14:49

Pas formës së shkëlqyeshme që e kaluan në stinorin vjeshtor në Superligë, tre futbollistët më të dalluar të Ballkanit kanë marrë edhe vëmendjen e Bernard Challandes, përzgjedhësit të Kosovës.

Blend Baftiu, Jetmir Topalli dhe Arbër Hoxha, tre futbollistët e Ballkanit, janë ftuar nga Challandes për ndeshjen që Kosova e zhvillon më 12 janar ndaj Suedisë në Katar.

TABELA AKTUALE

Lajmi u bë i ditur nga faqja e klubit suharekas në Facebook, ndërsa lista e plotë e përzgjedhësit zvicran nuk është publikuar ende.

E FUNDIT

Feronikeli ndërpren bashkëpunimin me Sopin dhe Bunjakin

Foto: KFFeronikeli/fb

22 February, 2020 @19:39

Skuadra kampione e Superligës, Feronikeli, pas disfatës së sotme nga Llapi në Podujevë 2-1, ka bërë të ditur se…

DRENICA - PRISHTINA

Prishtinë bindëse, “nxehtë” në krye të tabelës

22 February, 2020 @14:56

Me shumë lehtësi, skuadra e Prishtinës sot ka arritur ta mposhtë skuadrën e Drenicës në takimin e luajtur në Skenderaj. …

LLAPI - FERONIKELI

Ersil Ymeri në formë, Llapi triumfon ndaj Niklit

22 February, 2020 @14:55

Me rezultat 2-1 është mbyllur ndeshja e luajtur sot mes Llapit dhe Feroniklit në Podujevë. Epërsia fillestare e llapjanëve erdhi…

RASTI IILIJA IVIÇ

FFK reagon ndaj rastit Ilija Iviç

Foto: Ilija Ivic te Flamurtari

21 February, 2020 @21:38

Futbollisti i ri, Ilija Iviç, që kishte vendosur të braktiste përrallat politike dhe të mirrej 100% me sport, pasi që…

FITIM LLAPASHTICA

Nuk do të dorëzohemi

21 February, 2020 @15:46

Vushtrria befasoi Dritën me paraqitje të tejet të mirë sot, por në fund u mposht. Ndërsa trajneri i ekipit Fitim…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga