Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 5: RAHOVECI - YLLI

Rahoveci sonte kërkon të thyejë barrierën gjysmëfinale

FOTO / Shqipron Berisha

Rahoveci sonte kërkon të thyejë barrierën gjysmëfinale


4 May, 2021 @9:56

Përveç Ponte Prizrenit e Pejës, edhe seria në mes të Rahovecit dhe Yllit është duke dhuruar spektakël.

Edhe Rahoveci me Yllin do të përballen për herë të fundit në këtë sezon për ta përcaktuar finalistin e dytë në Superligën e Kosovës.

Vreshtarët e mposhtën kundërshtarin në ndeshjen e parë të serisë, derisa Ylli më pas me dy fitore rresht kaloi në epërsi. Rahoveci në ndeshjen jetike e barazoi serinë në 2-2.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ylli nëse kualifikohet në finale do të jetë historike për skuadrën suharekase, derisa për Rahovecin hera e dytë. Rahoveci gjithashtu sonte kërkon të thyej barrierën gjysmëfinale, ngase në këtë stinor në gjysmëfinale u eliminua 3 herë, nga Superkupa, Kupa e Kosovës dhe Liga Unike.

Ndeshja fillon nga ora 20:15.


GAME 5: PRIZRENI - YLLI

Ponte Prizreni - Peja, fituesi në finale

FBK Superliga

Ponte Prizreni - Peja, fituesi në finale

04/05/21 @ 09:23

PEJA

‘Shqiponjat’ motivojnë lojtarët e Pejës në stërvitje

FBK Superliga

‘Shqiponjat’ motivojnë lojtarët e Pejës në stërvitje

03/05/21 @ 19:06

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Ylli - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Ylli - Rahoveci

03/05/21 @ 00:49

FOTIS TAKIANOS

Takianos: Dallimet janë të vogla, fusha vendase nuk është avantazh i madh

FBK Superliga

Takianos: Dallimet janë të vogla, fusha vendase nuk është avantazh i madh

03/05/21 @ 00:22

ADIS BECIRAGIC

Humbja nga ndeshja e parë i dhemb më shumë se humbja e fundit

FBK Superliga

Humbja nga ndeshja e parë i dhemb më shumë se humbja e fundit

03/05/21 @ 00:04

ARBNOR RIFATI

Rifati me këmbë në tokë, pa eufori nga fitorja e thellë

FBK Superliga

Rifati me këmbë në tokë, pa eufori nga fitorja e thellë

02/05/21 @ 23:44

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Kishim probleme me shut, Ponte Prizreni e meritoi fitoren

FBK Superliga

Radovic: Kishim probleme me shut, Ponte Prizreni e meritoi fitoren

02/05/21 @ 23:24

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

12/05/21 @ 00:21

PAS TRIUMFIT

Egzon Kuqi: Nuk do të ndalemi

FBK Superliga

Egzon Kuqi: Nuk do të ndalemi

11/05/21 @ 23:17

PAS NDESHJES

Erjon Kastrati: Rezultati 3-0 nuk ka qenë real

FBK Superliga

Erjon Kastrati: Rezultati 3-0 nuk ka qenë real

11/05/21 @ 22:59

REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

FBK Superliga

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

11/05/21 @ 22:50

REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

FBK Superliga

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

11/05/21 @ 22:45

FINALS: PEJA - YLLI

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

FBK Superliga

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

11/05/21 @ 22:04

Ç3: PEJA - YLLI

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

FBK Superliga

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

11/05/21 @ 21:38

Ç2: PEJA - YLLI

Peja shkon në pushim me avantazh

FBK Superliga

Peja shkon në pushim me avantazh

11/05/21 @ 20:55

Ç1: PEJA - YLLI

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

FBK Superliga

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

11/05/21 @ 20:39

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

11/05/21 @ 20:11


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga