Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 5: PRIZRENI - YLLI

Ponte Prizreni - Peja, fituesi në finale

FOTO / Korniza

Ponte Prizreni - Peja, fituesi në finale


4 May, 2021 @9:23

Sot do të zhvillohet ndeshja e fundit e serisë gjysmëfinale në mes të Ponte Prizrenit dhe Pejës.

Peja në këtë seri ishte skuadra e cila kalonte në epërsi, por Prizreni dy herë arriti të kthehet dhe të barazojë serinë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Prizreni nëse kualifikohet sonte do të jetë për herë të parë në histori të klubit.

Ndeshja fillon nga ora 17:00.


PEJA

‘Shqiponjat’ motivojnë lojtarët e Pejës në stërvitje

FBK Superliga

‘Shqiponjat’ motivojnë lojtarët e Pejës në stërvitje

03/05/21 @ 19:06

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Ylli - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Ylli - Rahoveci

03/05/21 @ 00:49

FOTIS TAKIANOS

Takianos: Dallimet janë të vogla, fusha vendase nuk është avantazh i madh

FBK Superliga

Takianos: Dallimet janë të vogla, fusha vendase nuk është avantazh i madh

03/05/21 @ 00:22

ADIS BECIRAGIC

Humbja nga ndeshja e parë i dhemb më shumë se humbja e fundit

FBK Superliga

Humbja nga ndeshja e parë i dhemb më shumë se humbja e fundit

03/05/21 @ 00:04

ARBNOR RIFATI

Rifati me këmbë në tokë, pa eufori nga fitorja e thellë

FBK Superliga

Rifati me këmbë në tokë, pa eufori nga fitorja e thellë

02/05/21 @ 23:44

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Kishim probleme me shut, Ponte Prizreni e meritoi fitoren

FBK Superliga

Radovic: Kishim probleme me shut, Ponte Prizreni e meritoi fitoren

02/05/21 @ 23:24

YLLI - RAHOVECI

Asgjë nuk përfundon! Rahoveci me fitore të madhe në Suharekë

FBK Superliga

Asgjë nuk përfundon! Rahoveci me fitore të madhe në Suharekë

02/05/21 @ 21:59

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

12/05/21 @ 00:21

PAS TRIUMFIT

Egzon Kuqi: Nuk do të ndalemi

FBK Superliga

Egzon Kuqi: Nuk do të ndalemi

11/05/21 @ 23:17

PAS NDESHJES

Erjon Kastrati: Rezultati 3-0 nuk ka qenë real

FBK Superliga

Erjon Kastrati: Rezultati 3-0 nuk ka qenë real

11/05/21 @ 22:59

REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

FBK Superliga

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

11/05/21 @ 22:50

REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

FBK Superliga

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

11/05/21 @ 22:45

FINALS: PEJA - YLLI

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

FBK Superliga

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

11/05/21 @ 22:04

Ç3: PEJA - YLLI

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

FBK Superliga

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

11/05/21 @ 21:38

Ç2: PEJA - YLLI

Peja shkon në pushim me avantazh

FBK Superliga

Peja shkon në pushim me avantazh

11/05/21 @ 20:55

Ç1: PEJA - YLLI

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

FBK Superliga

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

11/05/21 @ 20:39

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

11/05/21 @ 20:11


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga