Të gjitha lajmet

BUNDESLIGA

Rashica s’luan, Werderi edhe më afër Bundesligës 2

Rashica s’luan, Werderi edhe më afër Bundesligës 2

20 June, 2020 @17:34

Asnjë minutë për Milot Rashicën në humbjen që Werderi sot e pësoi me rezultat 3-1 në udhëtim te Mainzi.

Vushtrriasi ishte në bankën rezervë, por nuk u inkuadrua për asnjë minutë, ndërkohë që Werderi sot bëri edhe një hap drejt Bundesligës 2, kur jemi një xhiro para përfundimit të sezonit në Bundesligë.

Në xhiron e fundit, Werderi hyn pa gjasa për të shpëtuar direkt, mirëpo mundësi, ndonëse e vështirë, është arritja e pozitës 16, e cila dërgon në barazh.

Që Werderi ta sigurojë pozitën e barazhit, duhet ta mposhtë Kölnin në xhiron e fundit dhe të shpresojë që Fortuna Düsseldorfi i Valon Berishës (aktualisht në vendin e 16) të mposhtet nga Union

Berlini. Në këtë mënyrë Werderi e Düsseldorfi do të kishin pikë të barabarta, e më lart do të renditej skuadra me golaverazhin më të mirë.

ZYRTARISHT

Chelsea kompleton marrëveshjen me Timo Wernerin

18 June, 2020 @11:24

Chelsea ka arritur marrëveshje përfundimisht me lojtarin dhe Leipzigun për të nënshkruar kontratë me futbollistin gjerman, Timo Werner. Ekipi…

WERDER 0-1 BAYERN

Bayerni kampion, Werderi në dy “finale” për shpëtim

16 June, 2020 @22:30

Bayern Munchen është kampion i Gjermanisë për stinorin 2019/20, pasi që mposhti sonte Werder Bremenin me rezultat minimal 0-1 [Lewandowski…

ZYRTARISHT KAMPIONË

Kampion! Konfirmohet në Bundesligë

Foto: Arminia/fb

16 June, 2020 @20:59

Skuadra nga qyteti i Bielefeldit në Gjermani, Arminia, me barazimin e sotëm të Hamburgut është shpallë edhe zyrtarisht kampion i…

WERDER - BAYERN, 11s

Rashica startues për shpëtim, Bayerni për titull

Foto: Werder/fb

16 June, 2020 @20:45

Ka filluar ndeshja mes Werder Bremenit dhe Bayernit para 5 minutash, ndërsa futbollisti i Kosovës Milot Rashica është startues te…

KLAUS GJASULA

Rekorderi i Bundesligës, që s’mundi ta shpëtonte ekipin

Foto: Paderborn/fb

14 June, 2020 @9:34

Mesfushori i reprezentacionit të Shqipërisë, Klaus Gjasula, përkundër rekordit të tij, nuk ka arritur të shpëtojë ekipin në elitë të…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga