Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Rashkaj tregon stërvitjet me ekipin në kohë pandemie

Rashkaj tregon stërvitjet me ekipin në kohë pandemie

17 April, 2020 @0:07

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, në një intervistë për gazetën Zëri ka bërë të ditur se si po e kalon pandeminë dhe si po shkojnë zhvillimet në ekipin e tij.

Rashkaj ka treguar se po kalon mirë në qytetin e tij dhe se problemet me pandeminë po parandalohen gradualisht.

Kurse sa i përket stërvitjeve me skuadrën e tij ai ka thënë:

“Për momentin jemi duket stërvitur me ekipin me grupe-grupe me 5 lojtarë në një grup sipas rekomandimeve të shtetit.”

Rashkaj këtë vit nënshkroi me skuadrën SJK Seinajoki, ndërsa ka shtuar se mezi pret ditën kur do të rikthehet në përballjet me Kosovën që sjellin emocion të veçantë.

Kujtojmë, Rashkaj ka qenë kapiteni i parë i Kosovës në përballjen historike pas lejes për ndeshje ndërkombëtare nga FIFA, ndaj Haitit në “Adem Jashari” të Mitrovicës.

MEDIA TALK

Challandes: Ideale të luhet në dhjetor

12 April, 2020 @23:51

Selektori i Kosovës Bernard Challandes në një bisedë me Sportin total të KTV-së ka thënë se ideale do të ishte…

LIRIM KASTRATI

Derisa jam i Lokomotivës, jap maksimumin këtu

Foto: NKLokomotiva/fb

11 April, 2020 @13:10

Futbollisti i Kosovës Lirim Kastrati me bashkëlojtarin e tij Denis Kolinger kanë qenë temë e emisionit sportiv të RTL-it në…

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

KREJT VENDIMET E UEFA-së

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

Foto: uefa.com

1 April, 2020 @18:51

Pas video-konferencës së UEFA-së me 55 anëtarët e saja lidhur me ndikimin e pandemisë coronavirus në futbollin evropian, janë marrë…

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja