Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DEKLARATA E TRAJNERIT REJA

Reja: Kemi vuajtur në fund! Rastet duhen shfrytëzuar

Foto: FSHF

Reja: Kemi vuajtur në fund! Rastet duhen shfrytëzuar


9 October, 2021 @23:46

Selektori i Shqipërisë, Edy Reja, në deklaratën e tij dhënë pas fitore së madhe të Shqipërisë ndaj Hungarisë në Budapest ka thënë se kuqezinjtë duhet të qëndrojnë me këmbë në tokë, ndërsa dueli i radhës do të duhet të jetë më i rëndësishëm dhe nuk ka mbaruar asgjë.

“Kemi vuajtur rastet e humbura fund. Nëse nuk i shfrytëzojmë ato, atëherë minutat e fundit na shndërrohen në ankth! Asgjë s’ka mbaruar. Duhet të mendojmë për Poloninë. Jemi të lumtur që kemi marrë tri pikë, por nuk kemi arritur asgjë më shumë, duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë,” ka thënë fillmisht ai.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

“Ne jemi ende në lojë, krijomë raste, kemi aksione. Por, kemi pasur edhe momente negative. Kur të vijnë rastet për gol duhet konkretizuar,” ka shtuar ai ndër të tjera.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror