Të gjitha lajmet

DRITA - PRISHTINA

Rexha e Fazliu për fitore, Drita merr vendin e dytë

Rexha e Fazliu për fitore, Drita merr vendin e dytë

8 March, 2020 @16:02

Në ndeshjen kryesore të ditës në Superligë, Drita nga Gjilani ka arritur ta mposhtë 2-1 Prishtinën e Armend Dallkut, për t’u ngjitur kështu në vendin e dytë në tabelë.

Epërsia fillestare e Dritës erdhi pas një kundërsulmi në minutën e 7’ të ndeshjes, sulm që u finalizua shkëlqyeshëm nga Kastriot Rexha, sulmuesi me shumë përvojë.

TABELA AKTUALE

Në vazhdim të ndeshjes, gola nuk pati deri në minutën e 71’, moment në të cilin pas krosimit nga Armend Thaqi, Oto John i mysafirëve barazoi me kokë për 1-1, për ta rikthyer Prishtinën në lojë.

E kur u mendua që Prishtina do të largohej me pikë nga Gjilani, në skenë doli Astrit Fazliu, i cili në minutën e 77’ mjeshtërisht e parabolloi portierin Visar Bekaj dhe ia dha Dritës epërsinë për të dytën herë gjatë ndeshjes së sotme, epërsia e cila u ruajt deri në fund dhe takimi u mbyll me fitoren e gjilanasve.

Kështu, Drita tashmë është e dyta në tabelë, menjeherë pas Ballkanit, kurse Prishtinën e lë 3 pikë prapa liderit, i cili ka edhe një ndeshje më pak të luajtur momentalisht.

LLAPI - GJILANI

Hap prapa për titull, Gjilani mposhtet në Podujevë

Foto: Shpend Ahmeti

8 March, 2020 @15:56

Pas tri fitoreve radhazi në Superligë, sot skuadra e Gjilanit u mposht 2-1 nga Llapi në Podujevë. Arbnor Ramadani me…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

Foto nga arkivi KFLlapi/fb

8 March, 2020 @13:06

Dueli i radhës, gjithashtu interesant i ditës mes Llapit të Podujevës dhe Gjilanit që është ndër skuadrat që po kërkon…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Prishtina

8 March, 2020 @13:04

Në ora 14:00 nis përballja e radhës në Superligë, që është superderbi jo vetëm i kësaj xhiroje, por edhe më…

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ferizaji deklason Trepçën ‘89, afër shpëtimit!

7 March, 2020 @16:33

Në ndeshjen hapëse e xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll, Ferizaji e mposhti bindshëm Trepçën ‘89 me…

VUSHTRRIA 3-3 DUKAGJINI

Në kohën shtesë iu mohua fitorja

Foto: KFVushtrria/V. Hasani/fb

5 March, 2020 @16:02

Dueli i dy skuadrave që thuajse kanë humbur shpresat për mbijetesë në Superligë, Vushtrria dhe Dukagjini, ka kaluar në një…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga