Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA BAYERNI

Rode nënshkruan për Dortmundin

dortmund official

Rode nënshkruan për Dortmundin


6 June, 2016 @17:58

Ish lojtari i Bayern Munchenit, Sebastian Rode, ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me Borussia Dortmundin.

25 vjeçari Rode, nuk ishte i kënaqur nga trajneri Pep Guardiola dhe arsyeja ishte mos komunikimi ndërmjet tyre.

Pep Guardiola, nuk fliste shumë me mua, kështu që unë me të vërtetë nuk e di se pse më mbante në klub ose pse nuk po luaj në më shumë ndeshje. Shumica e njerëzve në klub ishin të kënaqur me mua, por unë nuk isha i kënaqur me minutat që i kisha”, është shprehur lojtari në fjalë.


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga