Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MBRETËRIT MARSHOJNË TUTJE

Rodrygo siguron gjysmëfinalen për Real Madridin

Rodrygo siguron gjysmëfinalen për Real Madridin


18 April, 2023 @22:57

Chelsea është eliminuar nga Liga e Kampionëve, ndërsa Frank Lampard ka mbetur pa fitore ende prej se u emërua trajner i përkohshëm i ekipit deri në fund të këtij stinori, pasi që Real Madrid pas fitores 2-0 në Bernabeu, ka fituar sonte edhe në Stamford Bridge 0-2!

Të dy golat për madrilenët në pjesë të dytë i ka shënuar braziliani Rodrygo, ndërsa me rezultat të përgjithshëm prej 4-0 madrilenët shkojnë në gjysmëfinale ku presin fituesin e duelit Bayern - Manchester City. Real Madrid është kampion aktual i Evropës dhe është në rrugë të mirë për mbrojtjen e titullit.

 


 
Të gjitha lajmet nga Champions League