Të gjitha lajmet

SHORTI I RRETHIT TE PARE

Rrethi i parë i Kupës së Kosovës, çiftet dhe orari i ndeshjeve

Foto: FFK

Rrethi i parë i Kupës së Kosovës, çiftet dhe orari i ndeshjeve


26 October, 2020 @21:35

Sot gjatë ditës në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për rrethin e parë të Kupës së Kosovës në futboll.

Në short, janë përfshirë vetëm 10 skuadra nga Liga e Dytë dhe e Tretë e Kosovës.

Kurse ndeshjet do të zhvillohen këtë mesjavë.

Kështu, në rrethin e parë shorti ka vënë përballë këto skuadra.

E MËRKURË, 28.10.2020:

11:00 Lidhja e Prizrenit - Mati;
12:00 Korenica - Prizreni;
13:00 Sharri - Opoja;
13:00 Kosova VR - Vjosa;
14:00 Australia - Tefik Çanga.

Pasi që të dihen fituesit e këtyre përballjeve, do të futen në short edhe skuadrat e Ligës së Parë të Kosovës në rrethin e dytë të Kupës.


MALISHEVA

Kontrolluesja e fundit për Malishevën, ndaj ukrainasve

FFK Liga e parë/International

Kontrolluesja e fundit për Malishevën, ndaj ukrainasve

31/01/21 @ 12:10

FAZA PËRGATITORE

Dukagjini aranzhon miqësoren e parë në Antalya

FFK Liga e parë

Dukagjini aranzhon miqësoren e parë në Antalya

30/01/21 @ 23:40

FAZA PËRGATITORE

2 Korriku kthehet në Kosovë

FFK Liga e parë

2 Korriku kthehet në Kosovë

30/01/21 @ 23:33

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi përforcohet me ish-sulmuesin e Besës

FFK Liga e parë

Vëllaznimi përforcohet me ish-sulmuesin e Besës

30/01/21 @ 19:49

MIQËSORE

A&N barazon me Besëlidhjen, shënon transferi i ri

FFK Liga e parë

A&N barazon me Besëlidhjen, shënon transferi i ri

30/01/21 @ 17:56

MIQËSORE

Ferizaj befason Gjilanin në miqësore

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ferizaj befason Gjilanin në miqësore

30/01/21 @ 17:43

TRANSFER

Vëllaznimi rikthen një ish lojtar

FFK Liga e parë

Vëllaznimi rikthen një ish lojtar

30/01/21 @ 17:21

MIQËSORE

Malisheva barazon me skuadrën ukrainase

FFK Liga e parë

Malisheva barazon me skuadrën ukrainase

29/01/21 @ 13:52

KAMENICË

Almedin Murati te Dardana

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Almedin Murati te Dardana

29/01/21 @ 00:03

LIGA e PARË

Ferizaji mund të tërhiqet nga Liga e Parë

FFK Liga e parë

Ferizaji mund të tërhiqet nga Liga e Parë

28/01/21 @ 20:44


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë