Të gjitha lajmet

PRISHTINA - BESA

Shkëlqen Oto John, Prishtina “thyen” Besën

Shkëlqen Oto John, Prishtina “thyen” Besën

17 October, 2020 @15:55

Pas pushimit të kombëtareve, Prishtina duket më në formë.

Skuadra e drejtuar nga Zekerija Ramadani nuk dinte për fitore që nga xhiroja e parë, kur e kishte mposhtur Drenicën, ndërsa fitorja e dytë sezonale erdhi sot në takimin e luajtur ndaj Besës.

Ndeshja e luajtur sot në “Fadil Vokrri” në fund u mbyll me rezultat 4-0 (Oto John 3’ 24’ 60’, Mërgim Pefqeli 72’).

TABELA AKTUALE

Në super-formë sot ishte sulmuesi Oto John, që shënoi plot tri herë, kurse golin e fundit për ta kompletuar “pokerin” e skuadrës e shënoi mesfushori Mërgim Pefqeli.

Fitorja e shënuar sot e ngritë Prishtinën në kuotën e 8 pikëve, kurse Besa mbetet me 3.

LLAPI - DRENICA

Humbja e radhës, çfarë po ndodhë me Llapin?

17 October, 2020 @15:59

Me rezultat 0-1 (Hysen Tahiri 54’) është mbyllur përballja e zhvilluar sot mes Llapit dhe Drenicës në Podujevë. Skuadra nga…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Besa

17 October, 2020 @13:39

Caktohen 11-shet startuese të Prishtinës dhe Besës. PRISHTINA: Haxho, Krasniqi, Muça, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, Krasniqi, Abazi, Gavazaj, John. BESA:…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drenica

17 October, 2020 @13:36

Janë caktuar formacionet zyrtare të Llapit dhe Drenicës. LLAPI: Nava, Emini, Prençi, Idrizi, Peposhi, Shabani, Ar.Ramadani, Zhdrella, Sava, Sadriu, Januzi. …

ARBËRIA - BALLKANI

Daku i pakapshëm, Ballkani fiton me përmbysje

FOTO / Ballkani

16 October, 2020 @16:26

Ndeshja hapëse e xhiros së gjashtë në Superligë ka dhuruar spektakël. Dy skuadra në formë, Arbëria e Ballkani, sot u…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Arbëria - Ballkani

16 October, 2020 @13:50

Janë caktuar formacionet zyrtare të Arbërisë dhe Ballkanit. ARBËRIA: Kaqiu, Pira, Arrabal, Hyseni, Avdulli, Bahtiri, Zabërgja, Bruqi,  Kryeziu, Kashtanjeva, Hasan …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga