Të gjitha lajmet

KOMUNIKATA

Shkëndija ndahet me Dallkun

Foto: fcshkendija.com

Shkëndija ndahet me Dallkun

19 June, 2020 @15:07

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Ardin Dallku, është ndarë me ekipin e tij Shkëndija.

Zyrtarisht njoftimin e ka lëshuar faqja e ekipit tetovar sot, ndërsa ka bërë të ditur se bashkë me kosovarin nga skuadra janë ndarë edhe Samir Fazli, Marjan Radeski dhe Konstadin Çeshmexhiev.

“KF Shkëndija konfirmon ndërprerjen e bashkëpunimit me katër futbollistë. Me marrëveshje të dyanshme ndahen rrugët me sulmuesin Samir Fazli, anësorin Marjan Radeski dhe mbrojtësit Ardin Dallku dhe Kostandin Çeshmexhiev,” ka bërë të ditur komunikata e kuqezinjëve të Tetovës lëshuar sot.

Kampioni aktual i Maqedonisë Veriore ka falenderuar lojtarët për kontributin e dhënë derisa bartën fanellën e tyre, duke i uruar suksese në të ardhmen.

“KF Shkëndija falënderon futbollistët e lartëpërmendur për kontributin e dhënë me fanellën kuqezi, duke ju uruar gjithë të mirat për të ardhmen,” ka shkruar kfshkendija.com në fund.

Mbrojtësi 25 vjeç, vëlla i vogël i trajnerit të Prishtinës Armend Dallku, Ardini është ftuar disa herë ndërsa ka hyrë dy herë me fanellën e Kosovës në fushëlojë. Njëherë në miqësore ndaj Letonisë [4-3] dhe në Ligë të Kombeve ndaj Ishujve Faroe [1-1]

TURKISH CUP

Hattrick i Cisses dërgon Alanyën në finale

Foto: Alanyaspor/fb

18 June, 2020 @23:28

Pas duelit të parë të fituar si mysafir 0-1 në Antalya, Alanyaspor ka shënuar fitore edhe në duelin e kthimit…

90MIN DHE ASIST

Fidan Aliti me asist në fitoren e parë të stinorit

Fotot: Kalmar/fb

18 June, 2020 @22:57

Mbrojtësi i Kosovës, Fidan Aliti, ka regjistruar një asistim në fitoren e ekipit të tij Kalmar sonte. Pas humbjes…

KUPA E TURQISË

Trabzoni eliminon Fenerin e Muriqit, për të shkuar në finale

Foto: Trabzonspor/fb

16 June, 2020 @21:54

Skuadra e Trabzonsporit ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e kthimit ndaj Fenerbahçes sonte, për të shkruar emrin…

KUPA E TURQISË

Vedat Muriqi kërkon finalen sonte

16 June, 2020 @18:51

Ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kupës së Turqisë në mes të Fenerbahçes dhe Trabzonsporit, do të luhet sonte në ora…

RIZESPOR 2-0 GALATASARAY

Kampioni mposhtet, i lëndohen dy lojtarë rëndë dhe mbetet prapa nga kreu

Fotot: NTV/tw

14 June, 2020 @22:17

Kampioni aktual i Turqisë në futboll, Galatasaray, është mposhtur në xhiron e parë pas rikthimit të Superligës turke nga ish…

Të gjitha lajmet nga International