Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHORTI I LIGËS SË KONFERENCËS

Shorti i plotë i Ligës së Konferencës

Shorti i plotë i Ligës së Konferencës


14 June, 2022 @13:43

Pasi që Drita, Gjilani e Llapi mësuan rivalët e tyre të rrethit të parë kualifikues për Ligë të Konferencës 2022/23, mëposhtë po ua sjellim edhe komplet shortin e fazës së parë, ku përfshihen të gjitha ekipet që do të garojnë në garën e tretë evropiane për kah rëndësia.

Ndeshjet e para zhvillohen më 7 korrik 2022, ndërsa ato të kthimit më 14 korrik.

Alashkert (ARM) vs Hamrun Spartans (MLT)
Lechia Gdańsk (POL) vs Akademija Pandev (MKD)
Inter Turku (FIN) vs Drita (KOS)
Dinamo Tbilisi (GEO) vs Paide Linnameeskond (EST)
Panevezys (LTU) vs Milsami Orhei (MDA)

Laçi (ALB) vs Iskra Danilovgrad (MNE)
Liepāja (LVA) vs Gjilani (KOS)
Sfintul Gheorghe (MDA) vs Mura (SVN)
KuPS Kuopio (FIN) vs Dila Gori (GEO)
Ružomberok (SVK) vs Kauno Žalgiris (LTU)

Budućnost Podgorica (MNE) vs Llapi (KOS)
Gzira United (MLT) vs Atlètic Club d’Escaldes (AND)
Borac Banja Luka (BIH) vs B36 Tórshavn (FRO)
Olimpija Ljubljana (SVN) vs Differdange (LUX)
Larne (NIR) vs St Joseph’s (GIB)

Breidablik (ISL) vs UE Santa Coloma (AND)
DAC Dunajská Streda (SVK) vs Cliftonville (NIR)
Víkingur (FRO) vs Europa (GIB)
Bala Town (WAL) vs Sligo Rovers (IRL)
Tre Fiori (SMR) vs Fola Esch (LUX)

Dinamo Minsk (BLR) vs Dečić (MNE)
SP Tre Penne (SMR) vs Tuzla City (BIH)
Saburtalo (GEO) vs Partizani (ALB)
Shkëndija (MKD) vs Ararat Yerevan (ARM)
Floriana (MLT) vs Petrocub-Hîncești (MDA)

Pogoń Szczecin (POL) vs KR Reykjavík (ISL)
HB Tórshavn (FRO) vs Newtown (WAL)
FCB Magpies (GIB) vs Crusaders (NIR)
Flora Tallinn (EST) vs SJK Seinäjoki (FIN)
Derry City (IRL) vs Riga FC (LVA).


 
Të gjitha lajmet nga Conference League