Të gjitha lajmet

DIREKT

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League


14 December, 2020 @11:57

Në ora 12:00 hidhet shorti i fazës eliminatore të Champions League 2020/21, ndërsa ekipet janë të ndara në dy vazo, fituesit e grupeve dhe vendet e dyta.

Rregullat që vlejnë në këtë fazë të shortit janë: ekipet që kanë qenë në të njëjtin grup nuk bën të bien përballë njëra-tjetrës, ekipet nga shtetet e njëjta nuk mund të bien përballë njëra-tjetrës si dhe vendas në ndeshjen e parë është ekipi që vjen nga vazoja e vendeve të dyta.

SHORTI DIREKT, KËTU:

TOP 16:

1. Borussia Monchengladbach (GER) - Manchester City (ENG)

2. Lazio (ITA) - Bayern Munchen (GER)

3. Atletico Madrid (ESP) - Chelsea (ENG)

4. Leipzig (GER) - Liverpool (ENG)

5. Porto (POR) - Juventus (ITA)

6. Barcelona (ESP)  - Paris St Germain (FRA)

7. Sevilla (ESP) - Borussia Dortmund (GER)

8. Atalanta (ITA) - Real Madrid (ESP)

Ndeshjet e para janë paraparë të luhen më 16-17 shkurt dhe më 23-24 shkurt 2021, ndërsa ato të kthimit më 9-10 mars dhe 16-17 mars 2021.

Finalja është paraparë të zhvillohet më 29 maj 2021 në stadiumin Ataturk të Stambollit.

(rifreskoni faqen për të përcjellë çiftet e shortuara, direkt)


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

PARC DES PRINCES

Shkarkohet Thomas Tuchel

Champions League/Ligue 1/Transfere

Shkarkohet Thomas Tuchel

24/12/20 @ 14:01

CHAMPIONS DRAW

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

Champions League

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

10/12/20 @ 00:04

GRUPI C

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

Champions League

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

09/12/20 @ 23:42

GRUPI A

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

Champions League

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

09/12/20 @ 23:25

GRUPI B

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

Champions League

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

09/12/20 @ 23:08

GRUPI D

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

Champions League

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

09/12/20 @ 21:08

VEDOSET

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

Champions League

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

08/12/20 @ 23:55

GRUPI E

Jorginho mban Chelsean pa humbje

Champions League

Jorginho mban Chelsean pa humbje

08/12/20 @ 23:41

GRUPI G

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

Champions League

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

08/12/20 @ 23:25


Të gjitha lajmet nga Champions League