Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA FSHF

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

Foto: FSHF

Shqipëria 2 miqësore me Italinë


Teksti: FSHF

22 July, 2021 @17:03

Edhe pse sezoni zyrtar do edhe pak javë që të nisë, në FSHF vazhdojnë përgatitjet me ekipet kombëtare, duke zyrtarizuar edhe dy miqësore të tjera në muajin gusht për ekipet U-19 dhe U-18.

Zyra e shtypit bën me dije se FSHF ka arritur akordin me Federatën Italiane të Futbollit për zhvillimin e dy miqësoreve mes ekipeve kombëtare të moshave në datat 12 dhe 13 gusht.

Më konkretisht, më datën 12 gusht, Shqipëria U-18 do të sfidojë Italinë U-18 në miqësoren që luhet në Koverçano dhe nis në orën 18:00. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ardi Behari do të ketë mundësin të testojë lojtarët në një test të vërtetë me një rival prestigjioz si Italia.

Një ditë më pas, më 13 gusht do të zbresë në fushë Shqipëria U-19 që do të masë forcat me Italinë U-19. Edhe kjo ndeshje do të luhet po në Koverçano dhe do të nisë në ora 11:00. Gjithashtu një mundësi e mirë për ekipin përfaqësues të drejtuar nga trajneri Armando Cungu që të kolaudojë grupin në prag të angazhimit në raundin kualifikues të Europianit për moshën U-19, që nis në shtator.

Të dyja ekipet Kombëtare do të nisin grumbullimin për miqësoret me Italinë më datë 6 gusht, ndërsa më datë 10 gusht do të udhëtojnë drejt Italisë.

Kuqezinjtë e Cungut janë shortuar në Grupin 7 së bashku me Francën, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut me ndeshjet që do të luhen në Shqipëri në datat 10, 13 dhe 16 nëntor. Sakaq, Kombëtarja U-19 do të zhvillojë edhe dy miqësore të programuara tashmë me Izraelin U-19 në datat 3-5 shtator, teste mjaft të vlefshme para impenjimeve zyrtare.


ISTOG

4 ndarje te Istogu

FFK Superliga/FFK Liga e parë

4 ndarje te Istogu

22/07/21 @ 14:52

MILOT RASHICA

Dita e parë e Rashicës në Norwich

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Dita e parë e Rashicës në Norwich

22/07/21 @ 14:38

TRAJERI ME KONTRATË TË RE AFATGJATE

Norwich vazhdon besimin te Farke

Premier League/Transfere

Norwich vazhdon besimin te Farke

22/07/21 @ 14:45

KLINË

Argjend Bardhi prezantohet te Dukagjini

FFK Superliga/Transfere

Argjend Bardhi prezantohet te Dukagjini

22/07/21 @ 14:18

SHQIP në BOTË

Bekim Balaj rikthehet në Rusi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bekim Balaj rikthehet në Rusi

21/07/21 @ 20:46

SULMUESI KUQEZI

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

Kombëtarja/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

22/07/21 @ 09:10

SULMUESI KUQEZI

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

Kombëtarja/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

22/07/21 @ 09:10

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

MIQËSORE

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

16/07/21 @ 18:58

SHQIPËRI

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

Kombëtarja

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

10/06/21 @ 17:38

ÇEKIA - SHQIPËRIA

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

Kombëtarja

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

08/06/21 @ 22:25

TESTI BULLGAR

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

Kombëtarja/International

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

08/06/21 @ 20:01

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

08/06/21 @ 19:50

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

08/06/21 @ 16:30

FSHF

Ditëlindja e 91-të e Federatës

Kombëtarja

Ditëlindja e 91-të e Federatës

06/06/21 @ 14:24

UELLSI - SHQIPËRIA

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

Kombëtarja

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

05/06/21 @ 19:31


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja