Të gjitha lajmet

FUTSAL

Shqipëria mposhtet nga Andorra në futsall

Foto. FSHF

Shqipëria mposhtet nga Andorra në futsall


30 January, 2020 @20:25

Pas fitores 4-1 ndaj San Marinos në ndeshjen e parë, kombëtarja e Shqipërisë në futsall e drejtuar nga trajneri Erind Resuli, ka zhvilluar sot ndeshjen e dytë të raundit kualifikues të Futsall Euro 2022 ndaj Andorrës, ndeshje që përfundoi me fitoren e Andorrës, 1-0.

Da Silva, Brahimi, Mezini, Selmanaj dhe Halimi ishin startuesit e Shqipërisë sot, ndërsa ndeshjen e fundit në grup Shqipëria do ta zhvillojë ndaj vendit organizator, Bullgarisë, me datën 1 shkurt në pallatin e sportit në Varna në ora 19:00.

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina eliminohet nga Liga e Kampionëve

FOTO / Barcelona futsall

15 January, 2021 @21:23

Skuadra e futsallit të Prishtinës, u mposht nga Barcelona me rezultat 9-2 dhe u eliminua nga Ligës së Kampionëve. Golat…

PARA FILLIMIT TË PRANVERËS

FFK shqyrton ndihmën financiare për klubet

13 January, 2021 @0:32

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se pas mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv të mbajtur dje (12 janar)…

PRISHITNA

Prishtina futsall godet me brazilianin Leandro

3 January, 2021 @13:42

Skuadra e Mabetex Prishtinës në futsall, zyrtarizoi transferimin më të ri të skuadrës, Leandro Monteiro Freire. Leandro ështtë 25 vjeçar…

E FUNDIT

FFK shtyen ndeshjet e fundjavës

6 November, 2020 @20:41

Në të gjitha ligat e futbollit e Kosovës, FFK ka shtyer ndeshjet e fundjavës për në mesjavë së paku, ka…

SHKMA

Historike: Kosova pranohet në EMF!

Foto: SHKMA

27 October, 2020 @15:15

Që nga sot, Kosova është anëtare e EMF (European Minifootball Federation). Lajmi u bë i ditur nga Shqoata Kosovare e…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga