Të gjitha lajmet

MILOT RASHICA

Si e kaloi Rashica stinorin 2018/19 në Bundesligë?

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Si e kaloi Rashica stinorin 2018/19 në Bundesligë?

19 May, 2019 @13:06

Me ndeshjet e luajtura dje, përfundoi stinori 2018/19 në Bundesligë.

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, kaloi një stinor fantastik me Werder Bremenin.

Skuadra Werder Bremen e përfundoi stinorin në pozitën e tetë, fatkeqsisht jashtë garave evropiane, me 14 fitore 11 barazime e 9 humbje, grumbulluan 53 pikë dhe i shënuan 58 gola.

Milot Rashica luajti në 26 ndeshje në Bundesligë, prej të cilave në 19 herë ishte startues për Bremenin, derisa shënoi 9 gola dhe i bëri 5 asistime. 22 vjeçari gjatë tërë stinorit u ndëshkua vetëm një herë me karton të verdhë.

BAYERN MUNCHEN

Stinori i luhatshëm përfundon me titull

18 May, 2019 @19:41

Titulli i shtatë i kampionit të Gjermanisë për Bayernin erdhi sot, në xhiron e fundit të Bundesligës, ku bavarezët duke…

BUNDESLIGA

Titulli vendoset në xhiron e fundit

Foto: B/R Sports

11 May, 2019 @17:26

Për dallim nga edicionet e kaluara, ku zakonisht titulli fitohej nga Bayerni bindshëm dhe javë pa përfunduar sezoni, këtë sezon,…

HEIDENHEIM - SANDHAUSEN

Paqarada shënon për pikët e shpëtimit

4 May, 2019 @15:21

Krahu i reprezentacionit të Kosovës, Leart Paqarada ka shënuar sot gol për ekipin e tij Sandhausen, për t’i dhënë krahë…

DFB POKAL

Gol & asist nga Rashica ndaj Bayernit të madh

24 April, 2019 @22:42

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, ka pasur një paraqitje fenomenale në përballje ndaj gjigandit gjerman, Bayern Munchen, sonte, por kjo…

BAYERN MUNCHEN - BORUSSIA DORTMUND

Bavarezët shkelin Dortmundin për të marrë kreun

Foto: Bundesliga/tw

6 April, 2019 @21:00

Dominim total përgjatë 90 minutave për të mos u lënë asnjë rast dhe fitore 5-0 për të dalë në krye…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga