Të gjitha lajmet

EREDIVISIE

S’ka titull kampioni, s’ka të rënë - Eredivise 19/20 përfundon

Festa e titullit në vitin e kaluar, 2019

S’ka titull kampioni, s’ka të rënë - Eredivise 19/20 përfundon

24 April, 2020 @18:42

Elita e futbollit holandez posa ka marrë fund edhe zyrtarisht, ka bërë të ditur Federata e Futbollit të Holandës (KNVB).

Lëvizja ka ardhur si përgjigje ndaj vendimit të Qeverisë së vendit për ndalimin e tubimeve deri më 1 shtator 2020.

Kështu, KNVB ka thënë se është e pamundur të përfundojë stinori 2019/10.

Sa i përket skuadrave, nuk do të shpallet kampioni i këtij stinori, e as nuk do të ketë të rënë nga liga.

Eredivisie do të dërgojë Ajaxin dhe AZ Alkmaarin në Ligë të Kampionëve, nëse këto dyja ratifikohen nga UEFA-ja.

MARTIN O'NEILL

S’pret PlayOffin e Ligës së Kombeve, jep dorëheqje

22 April, 2020 @20:10

Përzgjedhësi i përfaqësueses që do të kërkonte biletën alternative përmes PlayOffit të Ligës së Kombeve për EURO 2020, ka dhënë…

MEDIA TALK

Bild: Nëse Werderi bie, çmimi i Rashicës bie

22 April, 2020 @14:10

Njëri ndër futbollistët më të dalluar të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Milot Rashica, është duke u kërkuar nga disa…

NJOFIMI I FEDERATËS

FFK do të nis punën për rifillim të garave

21 April, 2020 @22:05

FFK-ja më në fund ka botuar njoftimin e saj lidhur me mbledhjen e mbajtur sot me UEFA-në dhe anëtarët tjera…

HOLANDË

Eredvisie përfundon! Kampioni?!

21 April, 2020 @20:51

Qeveria holandeze para dy orësh ka konfirmuar se të gjitha ngjarjet që tubojnë publik janë ndaluar deri në shtator të…

MEDIA

3 opcione për Maqedonia-Kosova

21 April, 2020 @19:19

Federatat do të duhet të presin së paku edhe një muaj për të kuptuar datën e saktë të ndeshjes për…

Të gjitha lajmet nga International