Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadrat që u kualifikuan në rrethin e tretë të Champions League

Skuadrat që u kualifikuan në rrethin e tretë të Champions League


28 July, 2021 @23:30

Pas ndeshjeve të dyta në kuadër të rrethit të dytë në Champions League, janë caktuar edhe 9 skuadra që u kualifikuan në rrethin e tretë.

Skuadrat që u kualifikuan në rrethin e tretë të Ligës së Kampionëve janë: Olympiacos, Sheriff Tiraspol, CFR Cjluj, PSV Eindhoven, Young Boys, Crvena Zvezda, Ludogorets, Midtjylland, Sparta Prague.

Ndërsa ekipet që pësuan sonte, do të vazhdojnë rrugëtimin në Europa League, ndërsa ato skuadra janë: Neftci Baku, Alashkert, Lincoln Red Imps, Celtic, Galatasaray, Mura, Slovan Bratislava, K.Almaty dhe Rapid Vienna.

Dje u kualifikuan në rrethin e tretë në Champions League edhe skuadrat: Legia, Malmo, Dinamo Zagreb dhe Ferencvaros.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League