Të gjitha lajmet

DARDAN BERISHA

S’patëm fat në fund

Foto: fiba.basketball

S’patëm fat në fund

14 September, 2018 @14:39

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha, përkundër lojës fenomenale të tij, pas ndeshjes ka thënë se ekipi nuk pat fat në fund për të arritur fitoren në fund. Kosova u mposht nga Maqedonia me 3 pikë dallim, 73-76. "Dhamë 100% nga vetja dhe në fund për pak na iku fitorja. Luftuam deri në fund, por fat s'kishim në çastet e fundit dhe në fund Maqedonia iu gëzua fitores," ka thënë ai ndër të tjera pas ndeshjes. ORARI dhe TABELA Dardani përfundoi ndeshjen me 32 pikë të shënuara, 6 kërcime e 4 asistime, derisa indeksi i vlefshmërisë së tij në lojë arriti kuotën 26.

REFERËT E SUPERKUPËS

Mehmeti kryesor në Superkupën Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ Arkiv

14 September, 2018 @14:29

Janë përcaktuar referët e ndeshjes së Superkupës së Kosovës që do të luhet këtë të diel me fillim prej orës…

KOSOVA - MAQEDONIA

Humbje, që mund ta eliminojë Kosovën

Foto: FIBA

13 September, 2018 @22:28

Në takimin e parë në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasket 2021, takim që u zhvillua në sallën e mbushur me…

KOSOVA - MAQEDONIA

Pjesa e parë: Kosova -5

BOROZANI / B.K

13 September, 2018 @21:17

Pas 20 minutave lojë në Prishtinë, rezultati shënon 29-34 në të mirë të Maqedonisë. Maqedonasit kanë qenë gjatë gjithë kohës…

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, pesëshet startuese

BOROZANI

13 September, 2018 @20:30

Janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe Maqedonisë pak minuta para ndeshjes. LINK PËR NDESHJEN KOSOVA: Erjon Kastrati, Dardan…

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, ku mund ta shikoni ndeshjen?

13 September, 2018 @18:49

Siç u njoftua edhe më parë, sonte Kosova përballet me Maqedoninë në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasket2021. PARAKUALIFIKIMET DREJT…

KOSOVA - MAQEDONIA

Pesëshja e mundshme e Kosovës

13 September, 2018 @18:40

Me fillim nga ora 20:30, Kosova pret Maqedoninë në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasket 2021. Rreth 2 orë para…

KB LIPJANI

Lipjani bëhet me të huaj

13 September, 2018 @13:43

Anëtari më i ri i Superligës së Kosovës në Basketboll, Lipjani, ka nënshkruar kontratë me basketbollistin amerikan Maurice Williams.

PËRFAQËSUESJA

Ndaj Maqedonisë për fitore!

BOROZANI

13 September, 2018 @12:57

Me fillim nga ora 20:30, sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, përfaqësuesja e Kosovës në basketboll…

KAMPIONI

Dy titujt i kushtuan 30 milionë humbje Real Madridit

Foto: euroleague.net

13 September, 2018 @12:39

Stinorin e kaluar gjiganti spanjoll, Real Madrid, u shpall kampion në Euroleague dhe në Ligën e Spanjës. Por skuadra spanjolle,…

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

11 September, 2018 @22:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar para pak çastesh edhe një basketbollist të huaj për stinorin e…

COACH

Largohet trajneri i Lipjanit

FOTO/ KB Lipjani

19 October, 2018 @21:01

Trajneri i deritashëm i Lipjanit, Blerim Krasniqi, me marëveshje të dyanshme, është larguar nga skuadra. Trajneri i ri pritet të…

BASHKIMI - LIPJANI

Biraj: Jemi më të mirë se Lipjani

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

19 October, 2018 @20:27

Kapiteni i Bashkimit, Qëndrim Biraj, në një bisedë me TopSporti.com para ndeshjes kundër Lipjanit, ka thënë se janë përgatitur maksimalisht…

RAHOVECI - PRIZRENI

Balluku: Besojmë në fitore

FOTO/ Arkiv

19 October, 2018 @20:19

Fundori prizrenas i Rahovecit, Arion Balluku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se skuadra e tij po adaptohet dalëngadalë…

RAHOVECI - PRIZRENI

Gashi: Do të luftojmë për fitore

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

19 October, 2018 @20:11

I riu shtatgjatë i Prizrenit, Ylli Gashi, para ndeshjes kundër Rahovecit, në një bisedë me TopSporti.com ka thënë se kundër…

TERMINET E XHIROS V

Caktohet orari i xhiros V

17 October, 2018 @23:39

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në basketboll. NDESHJET E XHIROS …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga