Të gjitha lajmet

KOSOVA U21

Super Kosova U21, fitore e thellë për lidership

Super Kosova U21, fitore e thellë për lidership

6 June, 2019 @19:35

Me fitore të thellë e ka nisur rrugëtimin e saj drejt kampionatit evropian përfaqësuesja e Kosovës U21.

Djemtë e drejtuar nga Rafet Prekazi sot shënuar fitore të thellë 0-4 ndaj Andorrës vendase, për t’i arkëtuar kështu tri pikët e para në Grupin 3.

Gjithçka filloi në mënyrë të përkryer për Kosovën, me Ardit Gashin që shënoi për 0-1 që në minutën e 4’, e më pas nga një gol në pjesën e parë e shënuan edhe Mirlind Daku (30’), Lirim Mema (32’) dhe Eris Abedini (45’), duke bërë kështu që Kosova të shkojë në pushim me epërsi të thellë 4 golëshe.

kos

Në pjesën e dytë Kosova U21 futi ndeshjen nën kontrollë dhe luajti kujdesshëm, për të ruajtur rezultatin dhe kështu kapi tre pikët e para nga ndeshja e parë e këtij grupi kualifikues.

Përveç Kosovës U21 dhe Andorrës U21, e cila tashmë ka 3 pikë pas ndeshjes së parë, në Grupin 3 kualifikues ndodhen edhe Anglia U21, Turqia U21, Shqipëria U21 dhe Austria U21.

Ndeshjen e dytë kualifikuese Kosova e luan ndaj Turqisë U21, pas 5 ditëve (11 qershor) në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kosovo

TE MALI I ZI

Tumbakovic pranon mungesat e mëdha

6 June, 2019 @15:32

Selektori i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, ka pranuar se mungesat më të mëdha ekipi i tij do t’i ketë…

LJUBISA TUMBAKOVIC

Ambiciet e tyre, motiv yni

Foto: Vijesti/ F. R.

6 June, 2019 @14:23

Trajneri serb i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, në konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes ndaj Kosovës ka thënë se…

EKSPEDITA E KOSOVËS

Arrijnë në Podgoricë, momentet e rëndësishme nesër

Foto: FFK

5 June, 2019 @21:15

Ekipi i Kosovës para një ore ka arritur në Podgoricë dhe është akomoduar në hotelin Hilton Honors të kryeqytetit malazez.…

BASTORET

Mali i Zi favorit ndaj Kosovës

Foto: fscg

5 June, 2019 @18:42

Bastoret e njohura botërore kanë vendosur kuotat për përballjen e radhës të Kosovës. Mali i Zi është favorit i…

DUELET MIQËSORE

Shqipëria U19 mposht dy herë brenda tre ditëve Kosovën U19

Foto: FSHF

5 June, 2019 @18:03

Kuqezinjtë e drejtuar nga Nevil Dede, janë treguar përsëri më të mirë se dardanët e drejtuar nga Ramiz Krasniqi. …

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja