Të gjitha lajmet

SUPERKUPA E EVROPES

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori


24 September, 2020 @23:37

Bayern Munchen ka fituar në finale të Superkupës Evropiane Sevillën, duke e mposhtur 2-1 pas vazhdimeve.

Sevilla arriti epërsinë herët në ndeshje përmes penalltisë së Lucas Ocamposit, por bavarezët u rikthyen për të barazuar në pjesë të parë 1-1, kurse në vazhdime shënuan për fitore 2-1 [Goretzka 34, Martinez 104 - Ocampos 13p].

Ka qenë spanjolli Javi Martinez që me kokë tundi rrjetën e portierit Yassine Bounou, që dëboi topin e shutuar fortë nga Serge Gnabry.

Dhe në fund, Bayerni perfekt këtë sezon 2019/20 merr edhe trofeun e Superkupës, të dytën në histori të klubit. E para ka qenë më 2013/14.

Në anën tjetër Sevilla pas tre finaleve rresht të humbura në sezonet 2014/15, 15/16 dhe 16/17 - është mposhtur përsëri sonte, ndërsa ky është dëshimi i pestë i andaluzianëve në Superkupë, pas asaj të fituar në 2006/07.


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

PARC DES PRINCES

Shkarkohet Thomas Tuchel

Champions League/Ligue 1/Transfere

Shkarkohet Thomas Tuchel

24/12/20 @ 14:01

DIREKT

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

Champions League

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

14/12/20 @ 11:57

CHAMPIONS DRAW

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

Champions League

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

10/12/20 @ 00:04

GRUPI C

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

Champions League

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

09/12/20 @ 23:42

GRUPI A

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

Champions League

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

09/12/20 @ 23:25

GRUPI B

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

Champions League

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

09/12/20 @ 23:08

GRUPI D

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

Champions League

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

09/12/20 @ 21:08

VEDOSET

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

Champions League

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

08/12/20 @ 23:55

GRUPI E

Jorginho mban Chelsean pa humbje

Champions League

Jorginho mban Chelsean pa humbje

08/12/20 @ 23:41


Të gjitha lajmet nga Champions League