Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Superliga turke me tifozë në korrik!

Superliga turke me tifozë në korrik!

17 May, 2020 @23:28

Kreu i Federatës së Futbollit të Turqisë (TFF), Nihat Ozdemir, ka thënë për mediat turke se Superliga e Turqisë do të vazhdojë me patjetër.

Në një bisedë me CCN Turk Ozdemir ka bërë të ditur se ka marrë votë për nga 14 klubet prej 18 klubeve të elitës.

Gjithashtu është vendosur që të gjitha ekipet do të futen në test për COVID-19 dhe për më tepër, ekipet do të vazhdojnë ligën edhe nëse mbesin me vetëm 14 lojtarë në skuadër.

Nihat Ozdemir

“Nëse Turqia vazhdon pozitivisht me luftën ndaj COVID-19, ndoshta në korrik do të mund të luajmë edhe me tifozë në stadiume,” ka thënë ai.

Superliga turke është planifikuar të rinis më 12 qershor. Ajo është ndëprerë pas XXVI xhirove me Trabzonsporin lider me 53 pikë sa ka edhe Istanbul Basaksehir në të dytin.

MALMO

Statuja e Ibrës largohet

Fotot: B/R

16 May, 2020 @19:57

Superylli i futbollit Zlatan Ibrahimovic do të ketë statujën e tij të larguar nga vendi ku është ajo aktualisht. …

PREMIER LIGA

Edhe rusët rinisin në qershor

16 May, 2020 @0:04

Premier Liga e futbollit rus ka përcaktuar datën e 21 qershorit për rifillim të stinorit atje. E ndërprerë më…

PRO LEAGUE

Stinori i anuluar, Belgjika shpall kampionin

Foto: clubbrugge.be

15 May, 2020 @23:27

Një muaj më parë, më saktë të parët ndër dhjetë ligat më të forta të Evropës, belgët anuluan stinorin 2019/20.…

TORCIDA

KFF Mitrovica shembull i ekipit të femrave, edhe e licensuar edhe pagat e rregullta

Foto: FFK

15 May, 2020 @1:12

Klubi i futbollit të femrave Mitrovica është shembull sa i përket organizimit jo vetëm në futbollin femror, por edhe koxha…

MEDIA TALK

Fenerbahçe përcekton çmimin e Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

13 May, 2020 @0:40

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është futbollisti më i përfolur i reprezentacionit për një transfer të mundshëm gjatë kësaj vere.…

Të gjitha lajmet nga International