Të gjitha lajmet

TURKIYE SUPERLIGI

Superliga turke, merr vendimin për rifillim të stinorit

Superliga turke, merr vendimin për rifillim të stinorit

6 May, 2020 @16:16

Bordi i Federatës së Futbollit të Turqisë (TFF) ka marrë vendim sot që të rifillojnë ligat e futbollit në këtë vend, duke nisur prej datave 12, 13 dhe 14 qershor 2020.

Kryetari i TFF-së Nihat Ozdemir ka bërë të ditur se synojnë që të përfundojnë stinorin deri më 26 korrik 2020, ndërsa shpejt presin të marrin edhe lejen prej Ministrisë së Shëndetësisë për vazhdim të garave.

“Synojmë që më 12-13-14 qershor të rifillojnë ligat. Data 26 korrik do të jetë fundi i të gjitha ligave. Do të luajmë shtatë fundjavë dhe vetëm një xhiro në mesjavë. Për stinorin e ri nuk kemi menduar ende, por siç po shihet gushti do të jetë muaji i pushimit. UEFA për vendim përfundimtar ka thënë afati është 25 maji. A kemi bërë mirë apo keq, do të shihet më vonë,” ka thënë Ozdemir në konferencën e tij për shtyp sot, pas vendimit të marrë për futbollin turk.

Përndryshe, lider i Superligës turke të futbollit aktualisht është Trabzonspor me 53 pikë, sa ka edhe Basaksehir në vend të dytë. I treti Galatasaray ka 50 pikë, ndërsa Sivasspori ka 49 pikë në pozitë të katërt të klasifikimit.

Fenerbahçeja e Vedat Muriqit është në pozitë të shtatë me 40 pikë. Ndërsa Kasimpasa e Florent Hadërgjonajt është në pozitën e 13 me 26 pikë.

MEDIA TALK

GdS: Muriqi opcion serioz te Lazioja

Vedat Muriqi në duel me lojtarët bullgarë gjatë kualifikimeve për EURO 2020/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

3 May, 2020 @20:51

E përditshmja prestigjioze italiane e sportit, La Gazzetta dello Sport, në një njoftim të sajën sot ka bërë të ditur…

MEDIA TALK

Edhe Aliti drejt Turqisë?!

Foto: Kalmar Official

3 May, 2020 @18:52

E përditshmja sportive e Tiranës Panorama Sport ka bërë të ditur sot se qendërmbrojtësin e Kosovës Fidan Aliti po e…

KUJTIME

Latifi kujton telefonatën me Vokrrin, një natë para pranimit

3 May, 2020 @18:16

Gazetari sportiv i Kosovës Driton Latifi ka shpërndarë në Facebook një kujtim interesant një natë para se të votohej…

MEDIA TALK

Fenerbahçe afër marrëveshjes me trajnerin kroat

Kroati 48 vjeç Nenad Bjelica, shumë afër marrëveshjes me Fenerbahçen, ku luan Vedat Muriqi.

3 May, 2020 @14:42

Trajneri i deridjeshëm i Dinamos së Zagrebit, Nenad Bjelica, është në bisedime të avancuar me ish kampionin e Turqisë, Fenerbahçe.…

JESE KAMPION

Për 1min lojë në sezon, merr medaljen e kampionit

2 May, 2020 @23:57

Futbollisti spanjoll i Paris St Germainit për vetëm një minutë të luajtur për ekipin e tij në stinorin 2019/20 ka…

Të gjitha lajmet nga International