Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHPALLET EKSPEDITA DREJT EUROs

Sylvinho fton Hoxhën, lë anash Mujën, Uzunin…

Fotocut: FSHF

Sylvinho fton Hoxhën, lë anash Mujën, Uzunin…


27 May, 2024 @16:43

Brazilini i kombëtares shqiptare, Sylvinho ka publikuar sot ftesat preliminare të kuqezinjëve për rrugëtimin në EURO 2024, ndërsa në listë është përfshirë Arbër Hoxha i Dinamos së Zagrebit që debutoi në miqësoret e marsit.

Arbnor Muja, Myrto Uzuni, Sokol Cikalleshi, Keidi Bare - janë lënë anash, pra nuk kanë marrë ftesa për në Gjermani, ndërsa është përfshirë mesfushori i talentuar Medon Berisha qëluan për kombëtaren U21.

Përzgjedhëi i Shqipërisë, Sylvinho, nuk ka harruar edhe pak përvojë nga EURO-ja e kaluar, duke ftuar çiftin Naser Aliji e Amir Abrashi, ndërsa lista e plotë e kuqezinjëve është mëposhtë.

ORARI I NDESHJEVE DHE GRUPET NË EURO 2024

LISTA E SHQIPËRISË

PORTIERË: Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Elhan Kastrati, Simon Simoni

MBROJTËS: Naser Aliji, Arlind Ajeti, Ivan Balliu, Berat Gjimshiti, Elseid Hysaj, Ardian Ismajli, Marash Kumbulla, Enea Mihaj, Mario Mitaj

MESFUSHORË: Amir Abrashi, Kristjan Asllani, Nedim Bajrami, Medon Berisha, Klaus Gjasula, Qazim Laçi, Ernest Muçi, Ylber Ramadani

SULMUES: Jasir Asani, Armando Broja, Mirlind Daku, Arbër Hoxha, Rei Manaj, Taulant Seferi.

Përndryshe, Shqipëria që po shkon në EUROn e dytë në histori të saj kësaj radhe është në grupin e “vdekjes” ndërsa llogaritet ekipi më i dobët i grupit, duke pasur parasysh që në grup ka mbrojtësin aktual të titullit të evropianit, Italinë, pastaj Kroacinë gjysmëfinaliste të Botërorit të fundit dhe Spanjën, gjithmonë të rrezikshme.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani