Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HAJDE KOSOVË!

Tashmë gjithçka u hap, Kosovë fito dhe shko

Foto: FIBA

Tashmë gjithçka u hap, Kosovë fito dhe shko


20 February, 2021 @18:25

Fitorja e Islandës ndaj Luksemburgut ka qenë motiv i madh për basketbollistët e Kosovës që po përgatiten për ndeshjen ndaj Sllovakisë që nis në ora 19:00.

Fitorja në sekondën e fundit të ndeshjes e Islandës i dha mundësi Kosovës që të shpresojë në kualifikim, në rast të fitores sonte ndaj Sllovakisë.

Basketbollistët e Christos Marmarinos kanë qenë të dëshpëruar pas humbjes nga Luksemburgu pardje, ndërsa sonte e kanë mundësinë e fundit - fito dhe shko!

Mirëpo, e njëjta vlen edhe për ekipin sllovak. Pra fituesi i ndeshjes Kosova - Sllovakia do të bëhet ekipi i dytë që kualifikohet nga Grupi B i parakualifikimet për Botërorin 2023.

Kujtojmë, Sllovakia është ekipi që i ka shkaktuar Kosovës humbjen më të thellë në grup!

TABELA AKTUALE:

1. Islanda 5-1 (kualifikuar)
2. Luksemburgu 2-4 (eliminuar)
3. Sllovakia 2-3
4. Kosova 2-3.


SHQIPËRIA - BJELLORUSIA

Rezultat i ngushtë në çerekun e parë mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë

International

Rezultat i ngushtë në çerekun e parë mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë

20/02/21 @ 18:23

LIVESTREAM

Shqipëria - Bjellorusia, transmetim i drejtpërdrejtë

International

Shqipëria - Bjellorusia, transmetim i drejtpërdrejtë

20/02/21 @ 18:15

LIVESTREAM

Kosova - Sllovakia, transmetim i drejtpërdrejtë

Përfaqësuesja

Kosova - Sllovakia, transmetim i drejtpërdrejtë

20/02/21 @ 18:13

FIBAWC

Islandë falemnderit! Tash Dardanët në aksion

Përfaqësuesja

Islandë falemnderit! Tash Dardanët në aksion

20/02/21 @ 17:49

ISTOGU - AS PRISHTINA

Istogu përkohësisht lider

FBK Liga e Parë

Istogu përkohësisht lider

20/02/21 @ 17:10

TRANSFER

Supertransfer: Pau Gasol në skuadrën nga Euroleague

NBA/Euroleague

Supertransfer: Pau Gasol në skuadrën nga Euroleague

20/02/21 @ 17:04

FIBA PREQUALIFIERS

Humbja e vetme e të kualifikuarit - nga Kosova

Përfaqësuesja/International

Humbja e vetme e të kualifikuarit - nga Kosova

20/02/21 @ 12:49

VIDEO

Bashkimi transferon qendër të huaj

FBK Superliga

Bashkimi transferon qendër të huaj

20/02/21 @ 11:32

LARGIMI

Perovic largohet nga Peja, nënshkruan me këtë skuadër

FBK Superliga

Perovic largohet nga Peja, nënshkruan me këtë skuadër

20/02/21 @ 11:03

FIBAWC

Shpresojmë në humbje të kundërshtarit, më pas duhet fitorja

Përfaqësuesja

Shpresojmë në humbje të kundërshtarit, më pas duhet fitorja

20/02/21 @ 10:40

KOSOVA (F)

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

Përfaqësuesja

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

06/07/21 @ 16:28

KOSOVA (F)

Pjesëmarrja historike e Kosovës

Përfaqësuesja

Pjesëmarrja historike e Kosovës

06/07/21 @ 13:54

KOSOVA (F)

Shatri: Jemi në një mision historik

Përfaqësuesja

Shatri: Jemi në një mision historik

05/07/21 @ 17:08

KOSOVA (F)

Përgatitjet për gara evropiane, në intensitet të plotë

Përfaqësuesja

Përgatitjet për gara evropiane, në intensitet të plotë

30/06/21 @ 13:36

FEMRAT & MESHKUJT

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

28/06/21 @ 11:46

FIBA 3x3

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

27/06/21 @ 17:50

FIBA 3x3

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

27/06/21 @ 17:40

KOSOVA (F)

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

Përfaqësuesja

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

20/06/21 @ 14:56

KOSOVA (F)

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

Përfaqësuesja

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

18/06/21 @ 11:39

KOSOVA

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i mësojnë emrat e kundërshtarëve të tyre në FIBA Youth European

Përfaqësuesja

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i mësojnë emrat e kundërshtarëve të tyre në FIBA Youth European

09/06/21 @ 11:50


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja