Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve


15 June, 2021 @12:50

Ka përfunduar shorti i raundit të parë kualifikues për Ligën e Kampionëve, ndërsa kampionja e Shqipërisë Teuta dhe ajo e Maqedonisë Veriore Shkëndija, kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Derisa Teuta do të luajë me molldavët e Sheriffit, tetovarët do të kenë përballë ekipin slloven, Mura.

SHORTI I PLOTË:

Group 1
Fola Esch (LUX) vs Lincoln Red Imps (GIB)*
Slovan Bratislava (SVK)* vs Shamrock Rovers (IRL)
Malmö (SWE)* vs Riga FC (LVA)
Bodø/Glimt (NOR) vs Legia Warszawa (POL)*

Group 2
Connah’s Quay Nomads (WAL) vs Alashkert (ARM)*
HJK Helsinki (FIN) vs Budućnost Podgorica (MNE)*
CFR Cluj (ROU)* vs Borac Banja Luka (BIH)
Shkëndija (MKD)* vs Mura (SVN)

Group 3
Teuta (ALB) vs Sheriff Tiraspol (MDA)*
Dinamo Tbilisi (GEO)* vs Neftçi (AZE)
Maccabi Haifa (ISR) vs Kairat Almaty (KAZ)*
Ludogorets 1945 (BUL)* vs Shakhtyor Soligorsk (BLR)

Group 4
Ferencváros (HUN)* vs Fituesi i raundit preliminar**
Žalgiris Vilnius (LTU)* vs Linfield (NIR)
Flora Tallinn (EST)* vs Hibernians (MLT)
Dinamo Zagreb (CRO)* vs Valur (ISL)

*Ekipet bartëse të shortit

**Njëra nga: Folgore (SMR) / Prishtina (KOS) / HB Tórshavn (FRO) / Inter Club d’Escaldes (AND)

Në raundin e parë zhvillohen dy ndeshje, vajte-ardhje dhe zhvillohen më 6/7 korrik e para dhe 13/14 korrik e dyta.


SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

EURO2020

Dita e pestë e evropianit, dita e grupit “të vdekjes”

Evropiani

Dita e pestë e evropianit, dita e grupit “të vdekjes”

15/06/21 @ 09:00

FERIZAJ

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

FFK Liga e parë

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

15/06/21 @ 08:55

ARGJENTINA 1-1 KILI

Kili ndalë Argjentinën, pas super-golit të Messit

International

Kili ndalë Argjentinën, pas super-golit të Messit

15/06/21 @ 01:10

SPANJA - SUEDIA

Spanja dominon, s’preken rrjetat

Evropiani

Spanja dominon, s’preken rrjetat

14/06/21 @ 23:17

POLONIA - SLLOVAKIA

Sllovakia befason polakët

Evropiani

Sllovakia befason polakët

14/06/21 @ 20:09

11-SHET

Formacionet zyrtare: Spanja - Suedia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Spanja - Suedia

14/06/21 @ 20:05

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

TRANSFER

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

FSHF Kategoria Superiore/International/Sportistë shqiptarë në botë

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

03/06/21 @ 20:30

KUKËS

Mirel Josa ndahet me klubin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Mirel Josa ndahet me klubin

03/06/21 @ 15:17

KUPA E SHQIPËRISË

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

FSHF Kategoria Superiore

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

31/05/21 @ 22:25

TIRANA

Tirana vazhdon me trajnerin

FSHF Kategoria Superiore

Tirana vazhdon me trajnerin

31/05/21 @ 22:21

FINALJA E KUPËS

Finalja e Kupës së Shqipërisë, me tifozë

FSHF Kategoria Superiore

Finalja e Kupës së Shqipërisë, me tifozë

31/05/21 @ 13:14

SUPERIORE

Kastrioti mbetet në Superiore

FSHF Kategoria Superiore

Kastrioti mbetet në Superiore

30/05/21 @ 22:09

TIRANA

Taulant Seferi nënshkruan me Tiranën

FSHF Kategoria Superiore

Taulant Seferi nënshkruan me Tiranën

28/05/21 @ 18:20

TEUTA FESTON

Fitore për titullin e dytë në histori

FSHF Kategoria Superiore

Fitore për titullin e dytë në histori

26/05/21 @ 22:11

DERI NË FISHKËLLIMËN E FUNDIT

Betejat e fundit, për të fituar luftën

FSHF Kategoria Superiore

Betejat e fundit, për të fituar luftën

26/05/21 @ 11:28


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore