Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (2)

TOP 5-shja e javës në Superligë (2)


20 September, 2022 @19:02

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 2 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Ivan Koljevic (Prizreni) 32 pikë, 11 asistime, 8 kërcime, 1 top të rrëmbyer
2.Erjon Kastrati (Trepça) 20 pikë, 4 asistime, 2 kërcime, 1 bllokadë
3.Rodney Purvis (Peja) 31 pikë, 6 kërcime, 4 asistime
4.Dustin Thomas (Prishtina) 16 pikë, 7 kërcime, 2 asistime, 2 topa të rrëmbyer
5.Damonte Dodd (Vëllaznimi) 16 pikë, 20 kërcime, 9 bllokada, 5 asistime


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga