Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (IV)

TOP 5-shja e javës në Superligë (IV)


5 October, 2021 @10:23

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 4 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Eric Davis Jr (Rahoveci) 43 pikë, 4 asistime, 3 kërcime, 2 topa të rrëmbyer
2.Mikaile Tmusic (Ylli) 30 pikë, 7 kërcime, 4 asistime, 1 top të rrëmbyer
3.Julien Lewis (Bashkimi) 27 pikë, 8 kërcime, 4 asistime, 3 topa të rrëmbyer
4.Gerald Blackshear (Trepça) 15 pikë, 11 kërcime, 1 top të rrëmbyer, 1 bllokadë
5.Andrew Gordon (Trepça) 13 pikë, 12 kërcime, 1 bllokadë


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: KBF Penza - KBF Vëllaznimi

Superkupa e Kosovës

Highlights: KBF Penza - KBF Vëllaznimi

04/10/21 @ 21:55

KBF PRISHTINA - KBF BASHKIMI

KBF Prishtina fiton derbin, kualifikohet në finale të Superkupës

Superkupa e Kosovës

KBF Prishtina fiton derbin, kualifikohet në finale të Superkupës

04/10/21 @ 21:44

SUPERKUPA

Penza finalistja e parë në Superkupën e Kosovës

Superkupa e Kosovës

Penza finalistja e parë në Superkupën e Kosovës

04/10/21 @ 17:53

MVP @ GAMEWEEK 4

Lojtari i Bashkimit, MVP i Xhiros IV të Superligës

FBK Superliga

Lojtari i Bashkimit, MVP i Xhiros IV të Superligës

04/10/21 @ 14:37

GJAKOVË

Mendrit Ademi, lojtar i ri i Vëllaznimit

FBK Liga e Parë/Transfere

Mendrit Ademi, lojtar i ri i Vëllaznimit

04/10/21 @ 13:58

GJAKOVË

Vëllaznimi zyrtarizon Bardhi Rexhën

FBK Liga e Parë/Transfere

Vëllaznimi zyrtarizon Bardhi Rexhën

03/10/21 @ 22:58

VIDEO

Highlights: Ylli-Prishtina

FBK Superliga

Highlights: Ylli-Prishtina

03/10/21 @ 22:03

MVP @ GAMEWEEK 4

Lojtari i Bashkimit, MVP i Xhiros IV të Superligës

FBK Superliga

Lojtari i Bashkimit, MVP i Xhiros IV të Superligës

04/10/21 @ 14:37

VIDEO

Highlights: Ylli-Prishtina

FBK Superliga

Highlights: Ylli-Prishtina

03/10/21 @ 22:03

ADIS BECIRAGIC

Shfrytëzuam mungesat dhe luajtëm mbrojte të mirë

FBK Superliga

Shfrytëzuam mungesat dhe luajtëm mbrojte të mirë

03/10/21 @ 21:58

YLLI - PRISHTINA

Vjen fitorja e parë e kampionit, deklason Prishtinën

FBK Superliga

Vjen fitorja e parë e kampionit, deklason Prishtinën

03/10/21 @ 19:13

YLLI - PRISHTINA

Ç3: Epërsia ngritet në 31, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Epërsia ngritet në 31, edhe 10 minuta lojë

03/10/21 @ 18:32

YLLI - PRISHTINA

Dominimi total i Yllit, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Dominimi total i Yllit, mbyllet pjesa e parë

03/10/21 @ 18:00

YLLI - PRISHTINA

Ç1: 19 pikë epërsi për kampionin

FBK Superliga

Ç1: 19 pikë epërsi për kampionin

03/10/21 @ 17:33

FORMACIONET STARTUESE

Ylli-Prishtina, 5-shet startuese

FBK Superliga

Ylli-Prishtina, 5-shet startuese

03/10/21 @ 17:17

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Prizreni - Drita

FBK Superliga

Highlights: Prizreni - Drita

02/10/21 @ 22:48

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Rahoveci - Bashkimi

FBK Superliga

Highlights: Rahoveci - Bashkimi

02/10/21 @ 21:35


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga