Të gjitha lajmet

TREPÇA STATS

Besnik Azemi lider te kërcimet e Trepçës 2019/20 në Superligë

TOPSPORTI / A.P

Besnik Azemi lider te kërcimet e Trepçës 2019/20 në Superligë

10 May, 2020 @18:48

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, Besnik Azemi dhe DJ Hanes ishin të vetmit që e kaluan cakun e 100 kërcimeve te Trepça.

Azemi në 24 ndeshje sa ishte në parket i rrëmbeu 159 kërcime dhe luajti me mesatare prej 6.6 kërcimeve për ndeshje.

Hanes e mbylli stinorin me 120 kërcime në 24 ndeshje, derisa pas tij është renditur Xavier Williams me 81 kërcime në 11 ndeshje.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e kërcimeve te skuadra e Trepçës për stinorin 2019/20.

i: (Basketbollistet që nuk kanë luajtur së paku dhjetë ndeshje përgjatë stinorit të rregullt, nuk janë marrë parasysh në mesataren, por vetëm janë regjistruar kërcimet e shënuara të tyre)TË GJITHA KËRCIMET E TREPÇËS 2019/20 NË SUPERLIGË

1.Besnik Azemi 159 kërcime 24 ndeshje
2.DJ Hanes 120 kërcime 24 ndeshje
3.Xavier Williams 81 kërcime 11 ndeshje
4.Malik Irwin 59 kërcime 9 ndeshje
5.Imer Tahiri 54 kërcime 16 ndeshje
6.Alante Fenner 51 kërcime 8 ndeshje
7.EJ Boyce 44 kërcime 15 ndeshje
8.Burim Zekiqi 39 kërcime 18 ndeshje
9.Valdrin Haxhiu 34 kërcime 22 ndeshje
10.Agon Selmani 23 kërcime 22 ndeshje
11.Donat Musa 19 kërcime 13 ndeshje
12.Cedric Council 18 kërcime 4 ndeshje
13.Shpat Syla 13 kërcime 13 ndeshje
14.Altin Maxhuni 11 kërcime 12 ndeshje
15.Axel Mpoyo 11 kërcime 2 ndeshje
16.Ramadan Zekiqi 10 kërcime 3 ndeshje
17.Rinol Gashi 5 kërcime 7 ndeshje
18.Andrew Smith 5 kërcime 4 ndeshje
19.Valdrin Maxhuni 4 kërcime 1 ndeshje
20.Collin Kennedy 1 kërcim 2 ndeshje
21.Joe Burton 1 kërcim 1 ndeshje
22.Anes Gashi 0 kërcime 2 ndeshje

EKSKLUZIVE: ARBEN FETAHU

Drejt ligës mbarëkombëtare

Arben Fetahu, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) / Foto: FBK

9 May, 2020 @15:35

Prej kohërave kur basketbolli i Kosovës luhej në shkolla të mesme, aq sa lejonte okupatori, në investime marramendëse të pasluftës…

TREPÇA STATS

DJ Hanes edhe te asistimet në TOP te Trepça

TOPSPORTI / A.P

7 May, 2020 @19:38

Në stinorin e papërfunduar në Superligë, Trepça së bashku me Feronikelin ishin dy skuadrat me më së paku asistime pas…

KREJT NË MINISTRI

Federatat me kërkesë për lejimin e rifillimit të aktiviteteve

Foto: FBK

6 May, 2020 @16:38

Një numër i madh i krerëve të Federatave të ndryshme sportive dhe Komitetit Olimpik të Kosovës janë takuar me ministren…

TREPÇA STATS

DJ Hanes i vetmi me 500+ pikë në Superligë 2019/20

TOPSPORTI / A.P

5 May, 2020 @23:13

Trepça në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, nuk ishte në pozitën e dëshiruar. Skuadra mitrovicase në 24 ndeshje ka…

PRIZRENI STATS

Zenelaj mbret i trapezit te Prizreni

4 May, 2020 @13:14

Ylli gjigand i Prizrenit, Urim Zenelaj, ishte dukshëm më i miri sa i përket kërcimeve te stinori i papërfunduar 2019/20…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga