Të gjitha lajmet

GAME 2: WARRIORS - ROCKETS

Udhëtojnë në Teksas me 2-0

Udhëtojnë në Teksas me 2-0

1 May, 2019 @10:47

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Houston Rocketsin edhe në ndeshjen e dytë, kaloi 2-0 në epërsi në serinë gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore.

Djelmoshat e trajnerit Steve Kerr, që nga fillimi e deri në fund nuk ishin në disavantazh asnjëherë dhe kështu e mposhtën kundërshtarin me rezultat 115-109.

Shkëlqimi i Kevin Durantit në Play Off, vazhdoi edhe në këtë ndeshje. Durant luajti me 29 pikë, kurse mori ndihmë nga Klay Thompson me 21 pikë dhe nga Stephen Curry me 20 pikë të tjera.

Në anën tjetër, James Harden gjatë ndeshjes e lëndoi syrin, i cili i shkaktoi probleme gjatë gjithë ndeshjes, por megjithatë ai u bë koshashënuesi më i mirë i skuadrës me 29 pikë.

Tani seria do të bartet në “Toyota Center” të Houstonit. Ndeshja e tretë e serisë do të luhet më 5 maj në ora 02:30.

GAME 2: BUCKS - CELTICS

Bucks barazon serinë

1 May, 2019 @10:27

Lojtarët e skuadrës së Milwaukee Bucksit, gabimet në ndeshjen e parë nuk i përsëritën në ndeshjen e dytë gjysmëfinale kundër…

GAME 1: WARRIORS - ROCKETS

Kampioni del fitues nga dueli i parë

FOTO/ nba

29 April, 2019 @9:59

Njëri prej dueleve më të mirë të gjysmëfinaleve në NBA, Golden State Warriors - Houston Rockets, përfundoi me fitoren e…

GAME 1: BUCKS - CELTICS

Irving e Horford kujdesen për fitoren e parë

FOTO/ nba

29 April, 2019 @9:41

Boston Celtics, me ndihmën e Kyrie Irvingut dhe Al Horfordit, e fitoi ndeshjen e parë gjysmëfinale të Konferencës Lindore kundër…

GAME 1: RAPTORS - 76ers

Me rekord personal, vjen fitorja e parë

FOTO/ nba

28 April, 2019 @10:37

Ndeshja e parë gjysmëfinale në Konferencën Lindore, përfundoi me fitoren e Toronto Raptorsit kundër Philadelphia 76ers me rezultat 108-95. Mbrojtja…

GAME 7: NUGGETS - SPURS

Gjysmëfinalisti i fundit, Denver Nuggets

FOTO/ nba

28 April, 2019 @10:25

Seria e vetma që shkoi deri në ndeshjen e shtatë, ishte dueli në mes të Denver Nuggets e San Antonio…

Të gjitha lajmet nga NBA