Të gjitha lajmet

UEFA

Uefa vendos për ndeshjet në mes të Kosovës dhe Rusisë

Uefa vendos për ndeshjet në mes të Kosovës dhe Rusisë


18 October, 2019 @21:45

Paneli i urgjencës së UEFA-së, pas një mbledhjeje ka vendosur për ndeshjet që do t’i zhvillojnë skuadrat nga Kosova dhe ato nga Rusia.

Duke marrë parasysh rreziqet e sigurisë që mund të ndodhin në mes të ekipeve nga Rusia dhe Kosova, paneli vendosi që ekipet nga këto dy shtete të mos tërhiqen në short më me njëra tjetrën, në asnjë garë të UEFA-së, deri në një vendim të tjetër.

Sa i përket ndeshjeve kualifikuese të EURO 2021 për fermra, Kosova gjendet në Grupin A me Rusinë. Dy ndeshjet që do të luhen në mes të tyre, do të zhvillohen në një terren neutral.


NGA SUPERLIGA E KOSOVËS NË CHALLENGE TË ZVICRËS

Milot Avdyli nga ‘89-shi në Aarau

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Milot Avdyli nga ‘89-shi në Aarau

01/02/21 @ 14:36

FENERBAHÇE

Kemal Ademi huazohet

International

Kemal Ademi huazohet

01/02/21 @ 08:31

TURQIA

Cenk Tosun largohet nga Premier League, kthehet në Turqi

International

Cenk Tosun largohet nga Premier League, kthehet në Turqi

31/01/21 @ 23:10

TURQIA

Fenerbahçe transferon yllin e kampionit

International

Fenerbahçe transferon yllin e kampionit

31/01/21 @ 23:07

TURQIA

Galatasarayi me dy përforcime

International

Galatasarayi me dy përforcime

31/01/21 @ 22:40

BESIKTAS - TRABZONSPOR

Besiktasi humb derbin dhe vendin e parë

International

Besiktasi humb derbin dhe vendin e parë

31/01/21 @ 22:13

GENTIAN SELMANI

Dje u transferua, sot debuton

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dje u transferua, sot debuton

31/01/21 @ 18:24

SHQIP NË BOTË

Abrashi debuton për Baselin

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Abrashi debuton për Baselin

31/01/21 @ 18:13

TRANSFER

Donis Avdijaj transferohet në Qipro

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Donis Avdijaj transferohet në Qipro

31/01/21 @ 16:22

TRANSFER

Zejnullahu transferohet në Sllovaki

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Zejnullahu transferohet në Sllovaki

31/01/21 @ 13:31


Të gjitha lajmet nga International