Të gjitha lajmet

FIBA EUROPE CUP: GROUP E

Ukrainasit, rivali i parë i Prishtinës

Foto: fiba.basketball

Ukrainasit, rivali i parë i Prishtinës

11 October, 2018 @9:01

Skuadra e Prishtinës ka kuptuar edhe rivalin e tretë në grup të FIBA Europe Cup.

Bardhekaltërit përveç Bakken Bears, Steaua, në grup do të kenë edhe ekipin ukrainas, Cherkaski Mavpy.

E pikërisht këta, do të jenë kundërshtar i parë i Prishtinës në në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve.

ORARI I NDESHJEVE:

16 tetor, Prishtina - Cherkaski Mavpy; 24 tetor, Steaua - Prishtina; 30 tetor, Bakken Bears - Prishtina; 7 nëntor, Cherkaski Mavpy - Prishtina; 13 nëntor, Prishtina - Steaua; 20 nëntor, Prishtina - Bakken Bears.

KUSH KALON TUTJE:

Dy ekipet që përfundojnë në dy vendet e para të grupit, kalojnë në fazën e radhës të FIBA Europe Cup.

PRISHTINA dhe FIBA EUROPE CUP:

Kjo është hera e tretë radhazi për Prishtinën që merr pjesë në FIBA Europe Cup. Bardhekaltërit nuk kanë arritur asnjëherë të kalojnë këtë fazë grupore për t’u kualifikuar në fazën tjetër. Synimi primar i ekipit është ky.

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

NJOFTIMI I KB RAHOVECIT

Rahoveci aplikon në Champions

13 June, 2019 @22:24

Nënkampioni i Kosovës në basketboll dhe finalisti i Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, ka bërë të ditur sot se zyrtarisht…

20 BASKETBOLLISTË

Nisen për përvojë basketbolli në SHBA

Foto: FBK

10 June, 2019 @10:46

20 basketbollistë të rinj nga Kosova do të marrin pjesë në kampin në SHBA, përkatësisht në San Antonio të Teksasit.…

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

VENDIMI I KLUBIT

Rahoveci në gara evropiane

3 June, 2019 @12:40

Klubi i Rahovecit tashmë ka vendosur. Ekipi nënkampion i Kosovës dhe finalist i Kupës së Kosovës, dëshiron të merr pjesë…

Të gjitha lajmet nga International