Të gjitha lajmet

SOUTHAMPTON - UNITED

United gabon përsëri

Foto: Premier League

United gabon përsëri

31 August, 2019 @15:34

Pas dy gabimeve radhazi ndaj Wolves e Crystal Palace, United ka gabuar përsëri.

“Djajtë e Kuq” kanë barazuar 1-1 me Southamptonin në udhëtim, përballje kjo e vlefshme për xhiron e katërt të Premier Leagues.

U duk se Mancheste United do të kalojë lehtë këtë sfidë, kur në minutën e 10’ kaloi në epërsi me një super gol të Daniel James, por pjesa e dytë solli barazimin e rezultatit, me qendërmbrojtësin e vendasve Jannik Vestergaard që shënoi për 1-1 në minutën e 58’ të ndeshjes.

Në pjesën e mbetur të ndeshjes, edhe pse Southamptoni për rreth 20 minuta luajti me një lojtar më pak, United nuk arriti ta gjejë golin e fitores, duke bërë që edhe kjo ndeshje të mbyllet me barazim dhe skuadra e Solskjaer të ketë vetëm 5 pikë pas 4 xhirove të para.

TRANSFER

Nacho Monreal transferohet në La Liga

31 August, 2019 @12:57

Nacho Monreal i bashkohet Real Sociedadit! Mbrojtësi i Arsenalit, Nacho Monreal, i është bashkuar skuadrës spanjolle Real Sociedad, në një…

MEDIA

United lirohet edhe nga Darmiani

30 August, 2019 @14:36

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Matteo Darmian, që pat ardhur te djajt e kuq nga Torinoja në stinorin 2015/16, do të…

ALEXIS SANCHEZ

Kryen testet dhe zyrtarizohet

29 August, 2019 @22:20

Kiliani Alexis Sanchez tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i ri i Interit. Sanchez që dështoi në Manchester United pas…

CHRIS SMALLING

Smalling në Serie A

29 August, 2019 @12:15

Qendërmbrojtësi anglez i Manchester Unitedit, Chris Smalling, është pranë kalimit te ekipi italian, Roma. Sky Sport Italia ka bërë…

EFL CUP

Nuhiu kualifikon Wednesdayn, shorti i fazës tjetër

28 August, 2019 @23:15

Me një gol të shënuar në minutën e gjashtë të kohës shtesë, Atdhe Nuhiu arriti ta kualifikojë skuadrën e Sheffield…

Të gjitha lajmet nga Premier League