Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U17 - FEMRAT

Vajzat të parat në grup

Vajzat të parat në grup


30 September, 2021 @19:59

Kosova U17 ka shënuar fitore jashtëzakonisht të rëndësishme në kualifikime për kombëtaret U17 për evropian.

Ato kanë mposhtur Luksemburgun U17 si mysafire sot, me rezultat 2-4, për të marrë vendin e parë në grup me pikë të njëjta sikurse Bellorusia, por me goldallim më të mirë.

Rreze Gashi ka shënuar për barazim 1-1, ndërsa pas saj Aurora Racaj ka shënuar hattrick për fitoren e Kosovës 2-4.

TABELA AKTUALE:

1. Kosova U17 - 7 pikë;
2. Bellorusia U17 - 7 pikë;
3. Luksemburgu U17 - 3 pikë;
4. Gjeorgjia U17 - 0 pikë.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja