Të gjitha lajmet

DUELI SHQIP

Valon Berisha i pafat, Fortuna me pikë shprese

Foto: Fortuna/tw

Valon Berisha i pafat, Fortuna me pikë shprese

16 May, 2020 @18:00

Rerezentuesi i Kosovës Valon Berisha ka qenë i pafat sot, pasi që në dy raste që ka pasur për ekipin e tij - shtylla e transversalja kanë ndalë shansin e tij.

Një herë shut, tjetrën herë me kokë - por goli nuk erdhi dhe në fund ekipi i Valonit Fortuna Dusseldorf u nda baraz pa gola me skuadrën e fundit në klasifikim, Paderborn.

Mesfushori i Shqipërisë Klaus Gjasula ka qenë startues për Paderbornin që me pikën e fituar kanë dalë si fitues nga kjo ndeshje, pasi që çdo pikë për ta është jetike në luftë për mbijetesë.

Gjasula luajti vetëm në pjesë të parë të ndeshjes dhe mori një karton të verdhë.

Valoni në anën tjetër luajti 68 minuta dhe paraqitja e tij jep shpresa për të gjithë - por defitinivisht sot ka qenë i pafat.

Bundesliga Tabelle

DORTMUND 4-0 SCHALKE

E 800-ta për Dortmundin brilant, në derbin e madh, vetëm një pikë larg liderit

Foto: bild.de

16 May, 2020 @17:25

Dortmund brilant në derbi, vetëm një pikë larg liderit Me një paraqitje fantastike që nga minutat e para të…

AUE 3-1 SANDHAUSEN

Paqarada i plotë, Halimi 6min në humbje

Fotomont: Sandhausen/fb

16 May, 2020 @15:01

Sandhausen i reprezentuesve të Kosovës nuk ka filluar mirë vazhdimin e stinorit në Bundesliga 2. Ekipi i tyre ka…

DORMTUND - SCHALKE 11s

Dortmund pushon dy yje në superderbi!

Foto: sportbild.de

16 May, 2020 @14:46

Trajneri zviceran i Borussia Dortmundit Lucien Favre me siguri do të tentojë të bëj ndonjë befasi në superderbi ndaj Schalkes.…

FORTUNA - PADERBORN 11s

Valon Berisha startues ndaj Paderbornit

Foto: FFK

16 May, 2020 @14:15

Njëri ndër mesfushorët më të mirë të reprezentacionit të Kosovës, Valon Berisha, është në formacionin bazë të ekipit të tij…

LEIPZIG - FREIBURG 11s

Abrashi në 11-shen e parë të Freiburgut

Foto: transermarkt.de

16 May, 2020 @14:08

Skuadra e reprezentuesit të Shqipërisë Amir Abrashi, Freiburg, do t’i dalë përballë Leipzigut sot. E Abrashi është futur në…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga