Të gjitha lajmet

DENIZLISPOR - FENERBAHCE

Vedat Muriqi përsëri në skenë

Vedat Muriqi përsëri në skenë

20 October, 2019 @20:29

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, përsëri ishte më i miri në fitoren e Fenerbahçes.

Feneri e mposhti Denizlisporin me rezultat 1-2.

Goli i parë erdhi në minutën e 40’ nga Tolga Cigerci, pasi e shfrytëzoi topin e kthyer nga shtylla, të cilën e goditi pas gjuajtjes me kokë Muriqi.

Vedati në minutën e 62’ e dyfishoi epërsinë, derisa Fenerbahçe e pësoi golin në minutën e 73’.

Me këtë fitore Fenerbahça ngritet në pozitën e tretë me 14 pikë, 3 më pak se lideri Alanyaspor.

SHKUP

Shkupi refuzon testet në spitale private

Foto: fcshkupi.com

1 June, 2020 @14:29

Skuadra e Ligës së Parë në Maqedoninë veriore, KF Shkupi ka përgënjeshtëruar disa njoftime që kanë thënë se ekipi po…

KUPA E KROACISË

Eliminohet Osijeku i Grezdës, Lirim Kastrati mëson rivalin e finales

Foto: NKOsijek/fb

1 June, 2020 @13:39

Pas fitores së thellë ndaj Slavenit në gjysmëfinale të Kupës, Lirim Kastrati me shokë mbrëmë shikuan gjysmëfinalen tjetër të…

TETOVË

Te Shkëndija dhe Renova pozitiv në coronavirus

Foto nga arkivi/ kfshkendija.com

31 May, 2020 @13:38

Sportmedia maqedonase para pak çastesh ka bërë të ditur se te skuadra e Shkëndijës dhe Renovës janë testuar pozitivisht në…

KUPA E KROACISË

Lirim Kastrati me shokë në finale

FOTO / L.Zagreb

30 May, 2020 @23:04

Me performancën e futbollistëve shqipëtar, Lokomotiva Zagreb e eliminoi Slaven Belupon në Kupën e Kroacisë, duke e mposhtur me rezultat…

HUNGARIA

Skuadra e Florent Hasanit fiton derbin, shpresojnë në Evropë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 May, 2020 @21:57

Skuadra e futbollistit të përfaqësueses së Kosovës, Florent Hasanit, Diosgyori, ka arritur një fitore shumë të rëndësishme ndaj Mezekovesd-Zsory. Diosgyori…

Të gjitha lajmet nga International