Të gjitha lajmet

EKSKLUZIVE: TAAJ RIDLEY TE VËLLAZNIMI

Vëllaznimi arrin marrëveshje me amerikanin Ridley

Vëllaznimi arrin marrëveshje me amerikanin Ridley

25 January, 2019 @15:24

Skuadra e Vëllaznimit ka gjetur brenda javës zëvendësim për amerikanin e larguar Robert Jerome Claypool.

Ekipi kuqezi i Gjakovës në radhët e veta do të shtojë amerikanin Taaj Ridley 201 centimetra të gjatë, që luan në pozitën e alos.

TopSporti.com ka mësuar nga burimet e saja se amerikani do të jetë përforcim i radhës për ekipin gjakovar, ndërsa basektbollisti 28 vjeç në stinorët e kaluar ka luajtur në ligat jugamerikane të basketbollit si Uruguaj, Paraguaj dhe Brazil [ekipi Sorocabana në ligën Paulista]. Ai një kohë të shkurtër [disa ndeshje] ka qenë pjesë e Bashkimit të Prizrenit dhe kjo do të jetë hera e dytë që arrin në Kosovë.

TABELA AKTUALE

Ridley ka qenë pjesë e kolegjit Iona në SHBA para se të dalë jashtë vendit për të bërë karrierë profesioniste si basketbollist.

Vëllaznimi në anën tjetër po kërkon me çdo kusht futjen në Superligë të Kosovës në basketboll, ndërsa aktualisht është i dyti në Ligën e Parë me bilanc 8-1. Lider i Ligës së Parë është Feronikeli me bilanc 9-0.

Liga e Parë e Kosovës nis këtë fundjavë (26 dhe 27 janar) pjesën e dytë të stinorit, ndërsa Vëllaznimi është mysafir i ekipit United Basket nga Gjilani.

ALL STAR 2019

Caktohen 5-shet dhe kapitenët e All Starit 2019

25 January, 2019 @14:49

Janë caktuar pesëshet e para dhe kapitenët për ndeshjen më atraktive të stinorit në NBA, pra atë All Star. Në…

BEROE - BASHKIMI

Bashkimi ‘përshëndetet’ me Final Four-in

TOPSPORTI / A.P

24 January, 2019 @19:06

Me humbje e ka mbyllur ndeshjen e xhiros së VIII ndaj Beroes në Bullgari skuadra e Bashkimit, për t’i shuar…

BEROE - BASHKIMI

Ç3: Prizrenasit drejt disfatës

TOPSPORTI / ARKIV

24 January, 2019 @18:45

Edhe çereku i tretë i ka takuar vendasve të Beroes, duke mbyllur çdo dilemë sa i përket fituesit të duelit. …

BEROE - BASHKIMI

P1: Thellohet epërsia e vendasve

TOPSPORTI / ARKIV

24 January, 2019 @18:08

Një çerek tejet i dobët nga skuadra e Bashkimit. Beroe në çerekun e dytë ka shënuar plot 38 pikë, ndërsa…

BEROE - BASHKIMI

Ç1: Bashkimi e nis keq, por rikthehet

TOPSPORTI / ARKIV

24 January, 2019 @17:49

Është mbyllur çereku i parë i ndeshjes mes Beroes dhe Bashkimit në Bullgari. Rezultati pas 10 minutave lojë shënon 33-25…

BEROE - BASHKIMI

Beroe vs. Bashkimi, transmetim direkt i ndeshjes

24 January, 2019 @17:29

Ndeshjen ndërmet Beroes dhe Bashkimit mund ta ndiqni drejtpërdrejt në linkun e mëposhtëm: