Të gjitha lajmet

PLAY OUT GAME ONE

Vëllaznimi bën hapin e parë për Superligë

TOPSPORTI/ A.P.

Vëllaznimi bën hapin e parë për Superligë

25 April, 2019 @21:47

Vëllaznimi ka arritur të shënojë fitore në përballjen e parë të PlayOutit ndaj Lipjanit, për të bërë kështu hapin e parë drejt Superligës.

Ekipi gjakovar i drejtuar nga Shkumbin Kumnova ka fituar ndeshjen që u ndërpre dje për shkak të tymit të krijuar nga tifozëria vendase, që vazhdoi sot prej minutës së katërtçerekut të tretë në rezultatin 41-42, për të përfunduar 74-71 në të mirë të kuqezinjëve.

Atik Koshi ka qenë më efikasi te Vëllaznimi sonte, duke shënuar 27 pikë, ndërsa prizrenasi Edmond Kryeziu ka shtuar 20 pikë të tjera në fitore.

Dueli i radhës do të luhet në Better Life Arena të Lipjanit të shtunën më 27 prill me fillim prej orës 19:00.

Vëllaznimi ka epërsi 3 pikëshe nga ndeshja e parë, dhe nëse arrin të ruaj këtë epërsi d të jetë pjesë e Superligës. Nëse Lipjani fiton me më shumë se 4 pikë, atëherë Lipjani do të mbetet edhe stinorin e radhës në Superligë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga