Të gjitha lajmet

1/2: KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi fiton ndeshjen, Trepça ‘89 arrin finalen

Vëllaznimi fiton ndeshjen, Trepça ‘89 arrin finalen

1 May, 2019 @17:18

Pas fitores 0-4 në ndeshjen e parë në Gjakovë, skuadra e Trepçës ‘89 u mposht sot me rezultat 0-1 në ndeshjen kthyese ndaj Vëllaznimit në “Riza Lushta”, mirëpo kjo nuk i pengoi skuadrës mitrovicase që ta arrijë finalen e Kupës së Kosovës.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Kushtrim Gashi i mysafirëve, i cili shënoi në minutën e 25’ të ndeshjes, mirëpo goli dhe fitorja e shënuar sot ishin të pamjaftueshme për të kaluar në finale për gjakovarët, me rezultatin e ndeshjes së parë që ishte shumë i thellë

SKEMA E KUPËS

Në finalen e Kupës, Trepça ‘89 më 25 maj do të përballet me Feronikelin, skuadër kjo që sot e eliminoi nga Kupa Ballkanin, kurse Vëllaznimit në pjesën e mbetur të sezonit i mbetet të luftojë për rikthim në Superligë.

1/2: KUPA E KOSOVËS

Feronikeli fiton përsëri, siguron finalen

1 May, 2019 @17:21

Sikur ndeshja e luajtur në Suharekë, edhe ndeshja e sotme mes Feronikelit dhe Ballkanit u mbyll me fitoren e vendasve,…

KUPA E KOSOVËS

Finalistët e Kupës së Kosovës, caktohen sot

1 May, 2019 @11:06

Sot me fillim nga ora 15:30, do të caktohen dy finalistët e Kupës së Kosovës në futboll. Trepça ‘89 e…

FLAMURTARI - KEK

Përmbysje për të kërcyer 3 pozita

Foto: Flamurtari/fb

29 April, 2019 @18:19

Fitore tejet të vështirë, por jashtëzakonisht të rëndësishme këtë xhiro ka shënuar edhe Flamurtari sot, në Fadil Vokrri të Prishtinës,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - KEK-u

29 April, 2019 @15:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të KEK-ut. FLAMURTARI: Neziri, Maxhuni, Boshnjaku, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Krasniqi, Ibrahim, Kelmendi, Kabashi,…

PRISHTINA - DRENICA

E teta rresht, për të ndjekur titullin

Fotot: prishtinafc.com

28 April, 2019 @20:30

Prishtina ka shënuar fitore rutinore ndaj Drenicës në përballjen e xhiros së XXIX të Superligës duke i mposhtur kuqezinjtë e…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga