Të gjitha lajmet

GJAKOVË

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit


22 January, 2021 @20:18

Në mbledhjen e kryesisë së re të KF Vëllaznimi, kryesi kjo që u bë ditë më parë, KF Vëllaznimi ka emëruar ambasadorët e nderit të klubit.

Edita Doli, Lorik Cana dhe Shkëlzen Doli janë shpallë ambasadorë nderi të klubit të Vëllaznimit, për shkak se treshja ka qëndruar afër klubit në ditët më të vështira dhe më të mira të saj, pa marrë parasysh largësinë ku veprojnë.

NJOFTIMI I PLOTË

Të dashur adhurues të KF “Vëllaznimi”

Kemi kënaqësinë t’ju njoftojmë se në mbledhjen e parë te mbajtur të Kryesisë së Re të KF “Vëllaznimi”, në mesin e vendimeve të tjera, kjo kryesi ka vendosur që ti shpallë Ambasador nderi të KF “Vëllaznimi”, tre përfaqësues të denjë të qytetit të Gjakovës, të tre ekspertë të jashtëzakonshëm dhe me ndikim në fushat e tyre, brenda dhe jasht Kosovës:

1.Lorik Cana (Kapiten legjendar si dhe futbollist nderkombëtar)
2.Shkëlzen Doli (Violinist i Filharmonisë së Vjenës)
3.Edita Doli (Gazetare-drejtoreshë e emisionit “Radar” Radio Dukagjini)

Vlenë të theksohet që ky vendim është marrur, bazuar në faktin që edhe më heret, qe të tre këta përfaqësues dinjitoz të fushës së Kulturës, Artit dhe të Sportit shqiptar e ndërkombëtar, kanë qëndruar shumë afër klubit në ditë të mira e të vështira, duke qenë të lidhur emociomalisht, pa marrë parasyshë vendqëndimit të largët të tyre nga qyteti ynë!
Distanca e largët nuk i ka penguar fare në dhënjen e kontributit të tyre në ç‘do formë e mjet për Klubin e zemrës së tyre në veçanti dhe klubin e zemrës tonë në përgjithësi!
Ne jemi të bindur që, tē motivuar nga ky titull nderi, kontributi i tyre veq sa do të vie duke u shtuar dhe ndikimi i tyre do ti jep një energji të re përpjekjeve tona, jo vetëm për mbijetesë por për mobilizim sa më të madh që të gjithë të bashkuar, ta ngrisim lartë e më lartë moralin, nderin dhe emrin më të dashur për të Kuqezinjët e Jakovës dhe të qytetit të traditës e të kulturës: KF “Vëllaznimi”
Na prift e mbara
Kryesia e KF “Vëllaznimi”


MOTI NDËRPREN NDESHJEN

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

26/01/21 @ 14:09

TRANSFER

Taulant Dajaku transferohet te skuadra e Ligës së Parë

FFK Liga e parë/Transfere

Taulant Dajaku transferohet te skuadra e Ligës së Parë

26/01/21 @ 12:21

ANTALYA - PËRGATITJET

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

FFK Liga e parë/International

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

25/01/21 @ 18:56

TRANSFER

Shabani transferohet te KEK-u

FFK Liga e parë/Transfere

Shabani transferohet te KEK-u

25/01/21 @ 15:07

A&N

A&N shton në skuadër ish-lojtarin e Feronikelit

FFK Liga e parë

A&N shton në skuadër ish-lojtarin e Feronikelit

24/01/21 @ 23:45

MIQËSORE

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

FFK Liga e parë

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

23/01/21 @ 16:48

FAZA PËRGATITORE

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

FFK Liga e parë

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

22/01/21 @ 18:37

TRANSFER SHOW

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

FFK Liga e parë/Transfere

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

21/01/21 @ 22:55

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

21/01/21 @ 19:27

MIQËSORE

A&N dhe KEK-u ndahen me barazim

FFK Liga e parë

A&N dhe KEK-u ndahen me barazim

21/01/21 @ 15:32


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë