Të gjitha lajmet

VEDAT MURIQI

Vendoset e ardhmja e Muriqit

Vendoset e ardhmja e Muriqit

4 July, 2019 @22:46

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, pas shumë bisedimeve, ka vendosur për të ardhmen e tij.

Muriqi edhe pse është kërkuar nga dy gjigandët Fenerbahçe e Galatasaray, ai vendosi që të mbetet edhe një sezon te skuadra e Caykur Rizesporit.

25 vjeçari Muriqi, pak më parë tregoi në llogarinë e tij personale edhe arsyen se pse mbeti në klub.

Pas një bisede me kryetarin e klubit Hasan Kartal, vendosa të mbetem te klubi Caykur Rizespor deri në fund të kontratës, ngase deshira ime dhe e kryetarit nuk është përputhur dhe kështu vendosa të mbetem te klubi.” shkroi Muriqi në Instagramin e tij.

Vedat Muriqi, sezonin që e lamë pas ishte golashënuesi i dytë më i mirë në Superligën Turke me 17 të shënuara.

EMIR UMIT

Llapi zyrtarizon përforcimin e radhës

Foto: KFLlapi/fb

4 July, 2019 @12:21

Skuadra e Llapit që po mëton të sigurojë një vend në garat evropiane në dy stinorët e fundit dhe nuk…

MEDIA TALK

Galatasaray rrit ofertën për Muriqin

4 July, 2019 @11:12

Sulmuesi i Kosovës që po pushton ballinat sportive të mediave turke, Vedat Muriqi, sot thuhet të jetë më afër Galatasarayit.…

GOLD CUP 2019

Futbollisti i Chelsat siguron, SHBA në finale

4 July, 2019 @8:36

SHBA kanë arritur të mposhtin me rezultat 3-1 Xhamajkën në gjysmëfinalen e dytë të Gold Cup, për të siguruar…

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

4 July, 2019 @8:13

Sulmuesi veteran i Perusë, Paolo Guerrero, ka shënuar në minutat shtesë të ndeshjes gjysmëfinale të Copa America 2019 një gol…

TOP TEAM @ GROUPS

11-shja më e mirë e fazës grupore

3 July, 2019 @14:24

Pas përfundimit të fazës grupore në Kupën e Kombeve të Afrikës 2019, faqja zyrtare e garës ka përzgjedhur 11-shen më…

Të gjitha lajmet nga International