Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: BALLKANI 0-0 FERONIKELI

Vendoset në “Rexhep Rexhepi”

Foto: KFFeronikeli/fb

Vendoset në “Rexhep Rexhepi”

3 June, 2020 @18:16

Dueli i parë gjysmëfinal mes Ballkanit dhe Feronikelit në Suharekë sot përfundoi pa gola, 0-0, derisa skuadrat patën rastet e veta por, pa konkretizim.

Rastet më të mira në ndeshje i kishte Feronikeli, por çuditërshit topi nuk hynte në portën e Armend Ruxhit, për të përfunduar dueli pa fitues.

Në ndeshjen e kthimit Ballkani ka përparësi, pasi që në secilin barazim me gola të ndeshjes do të siguronte finalen e Kupës.

Në pjesë të parë Ismet Munishi trajner i Ballkanit u ndëshkua me karton të verdhë nga referi i ndeshjes për shkakt të protestimeve ndaj vendimeve të referit, ndërsa Feronikeli u dësht të bëj zëvendësim të detyrueshëm për shkak të lëndimit të Van Dave Harmonit, që u zëvendësua me Mevlan Zekën.

BALLKANI - FERONIKELI, Minutë pas minute

Në pjesë të dytë Zeka pat rast ideal para portës së Ballkanit. Ruxhi shpëtoi portën e tij.

E rasti më i mirë i ndeshjes u bë 15 minuta para fundit, kur Mendurim Hoti i Feronikelit çoi topin drejt portës, e këndej mbrojtësi i Ballkanit Besnik Krasniqi me kokë largoi topin nga vija fatale.

Pas dy jave, më 17 qershor Feronikeli dhe Ballkani do të përcaktojnë finalistin e Kupës së Kosovës në përballjen e kthimit në Rexhep Rexhepi.

KUPA E KOSOVËS

Live: Ballkani - Feronikeli

3 June, 2020 @17:28

Dueli i dytë gjysmëfinal i Kupës së Kosovës Ballkani - Feronikeli luhet sonte në ora 16:00 në stadiumin e qytetit…

FORMACIONET STARTUESE

Ballkani-Feronikeli, 11-shet startuese

Foto: KFFeronikeli/fb

3 June, 2020 @15:25

Para fillimit të ndeshjes, tashmë janë bërë të ditur formacionet startuese të duelit gjysmëfinal të Kupës së Kosovë ndërmjet Ballkanit…

THIRRJA PËR TIFOZË

Ballkani gati për duelin e parë të Kupës ndaj Feronikelit

Foto: FCBallkani/fb

3 June, 2020 @13:34

Në ora 16:00 sot fillon dueli i parë i gjymëfinales së dytë të Kupës së Kosovës ku takohen Ballkani dhe…

E FUNDIT

Gjykata thërret Ademin të paraqitet në Shërbimin Korrektues

3 June, 2020 @12:46

Gjykata Themelore e Prishtinës i ka dërguar urdhër për paraqitjen në institucionin për mbajtje të dënimit me burgim kryetarit të…

MEDIA

Përkrahja e “Plisave” dëgjohet edhe në Brazil

Screenshot: GloboEsporte

3 June, 2020 @11:23

Përkundër se Brazili nuk e ka pranuar Kosovën si shtet, fuqia e sportit përsëri e bën të veten. Pas…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga